Press "Enter" to skip to content

Ankara’da Suruç protestosu

Kadıköy’de ve Ankara’da Suruç protestosu

 

Suruç’taki patlamayı protesto etmek için Kadıköy’de toplanan bir gruba polis gaz ve TOMA’larla müdahale etti.

Suruç’ta 32 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıyı protesto etmek isteyen gruba polis müdahalede bulundu.

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde 32 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyı protesto etmek isteyen yaklaşık 500 kişilik bir grup, saat 20.00’de Kadıköy Boğa Alanı’nda toplandı. Çevik kuvvet polisleri de çevrede geniş güvenlik önlemi alarak grubu bir süre uzaktan izledi.

Polis göstericilere basın açıklamasını yaparak dağılın uyarısında bulundu. Uyarılar üzerine gruptakiler polise havai fişek atarak saldırdı. Çevik kuvvet ekipleri de biber gazı ve basınçlı suyla karışılık verdi. Müdahale sırasında grup üyeleri ara sokaklara kaçarak dağıldı.

 

Kadıköy'de protesto.
Kadıköy’de protesto.

 

Ankara’da da Barış Yürüyüşü’ne polis müdahalesi

Ankara’da bugün yapılması planlanan barış yürüyüşüne izin vermeyen polis, gruba basınçlı su ve gaz bombalarıyla müdahale etti. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Barış Blogu tarafından bugün Ankara’da düzenlenen Barış Yürüyüşü’ne polis basınçlı su, plastik mermi ve gaz bombalarıyla müdahale etti. Kolej Kavşağı’nda başlayan polis müdahalesi Cebeci’ye kadar sürdü. Polis, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Müdahale ve gözaltıların ara sokaklarda devam ettiği kaydediliyor.

Bu arada polis müdahalesini protesto etmek için saat 19.00’da Yüksel Caddesi’nde toplanma çağrısı yapıldı.

 

Bizim Anadolu / 25 Temmuz 2015

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...