Press "Enter" to skip to content

İstiklal’de Canlı Bomba

İstiklal’de Canlı Bomba

İstiklal Caddesi’nde patlama oldu, 1’i canlı bomba 5 kişi öldü, 3’ü ağır 20 yaralı var!

 
 
 

 
 
 

İstiklal Caddesi’nde canlı bomba. Balo Sokak’taki gerçekleşen patlamada 1’i canlı bomba olmak üzere 5 kişi öldü, 3’ü ağır en az 20 kişi yaralandı. Caddenin giriş ve çıkışları kapatıldı… Olay yerine çok sayıda cankurtaran gönderildi. Beyoğlu Kaymakamlığı önünde gerçekleştirilen patlamayla ilgili gelişmelere yayın yasağı getirildi.

 

İstiklal Caddesi'nde bombalı saldırı.
İstiklal Caddesi’nde bombalı saldırı.

 

Saat 11.00’de Balo Sokak’ta gerçekleştirilen patlamada 1’i canlı bomba olmak üzere 5 kişinin öldüğü, 3’ü ağır 20 kişinin yaralandığı bildiriliyor. Canlı bombanın bir yere giderken, asıl hedefe ulaşamadan yolda patladığı tahminleri yapılıyor. Olay yerinde yaralananlar çevre hastanelere gönderildi.

Cadde üzerindeki esnaf mağazaları kapattı. Caddeye giriş ve çıkışlar tamamen kapatıldı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu’nda kaymakamlık önünde canlı bomba saldırısı olduğunu belirterek, olayda canlı bombayla birlikte 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, 3’ü ağır 20 kişinin yaralandığını bildirdi.

 

ABD'den açıklama.
ABD’den açıklama.

 

ABD’den İstiklal’deki canlı bomba saldırısı için açıklama

ABD İstanbul Başkonsolosluğu yayınlamış olduğu bildiride şunları söyledi: İstiklal’deki patlamanın şoku ve üzüntüsü içindeyiz. Hayatını kaybedenlerin ailelerinin yasını paylaşıyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

İstiklal Caddesi patlaması sonrası hükümetten ilk açıklama

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısı hakkında, “Şiddet olayları sona erene kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi

İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısı sonrası hükümetten ilk açıklama geldi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “İçimize kan akıtacağız ama dostlarımızla hayata devam edeceğiz. Terör şebekeleri susturulana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Şiddet olayları sona erene kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

 

Toplumsal paylaşım ortamında ‘Nişantaşı ve Kadıköy’de patlama’ asparagas haberi!

İstiklal Caddesi’ndeki patlamanın ardından sosyal medyada Nişantaşı ve Kadıköy’de de bir patlama olduğu asparagası yayıldı. Her iki bilginin de gerçek dışı olduğu öğrenildi.

İstanbul Beyoğlu’nda canlı bomba saldırısının hemen ardından toplumsal paylaşım ortamında Nişantaşı ve Kadıköy’de de patlama olduğu savları ortaya atıldı. Ancak bu savların asparagas olduğu ortaya çıktı.

 

İstiklal Caddesi’ndeki patlamaya yayın yasağı getirildi!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nca, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi.

Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.

 

Bizim Anadolu / 19 Mart 2016

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...

Comments are closed.