Press "Enter" to skip to content

IŞİD’liyi Türkiye’ye sokmak istemişler

IŞİD’liyi Türkiye’ye sokmak istemişler

Sınır çatışmasıyla ilgili çarpıcı sav!

 

 

Kilis’te, terör örgütü IŞİD tarafından karakola ateş açılması sonucu 1 astsubay şehit oldu. Saldırıya ilişkin çarpıcı bir sav ortaya atıldı.

 

Çatışmada bir şehit iki asker yaralı.
Çatışmada bir astsubay şehit, iki asker yaralı.

 

Suriye Türkmen Hareketi Başkan Yardımcısı Tarık Sülo Cevizci, IŞİD’in karakola ateş açması sonucu 1 astsubayın şehit olmasına ilişkin çatışmayla ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

 

Öldürülen IŞİD’linin fotoğrafı.
Öldürülen IŞİD’linin fotoğrafı.

 

Habertürk’e konuşan Tarık Sülo Cevizci, çatışmanın IŞİD’in yaralı bir militanını Türkiye’ye sokmak istemesi ve askerlerin izin vermemesi üzerine çıktığını savladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu konuyla ilgili Türkiye tarafından söylenenlerin dışında, bize karşı taraftaki arkadaşlarımız aracılığıyla bilgiler geldi. Bu bilgilere göre, IŞİD tarafından yaralı ya da ağır hasta olan birisinin Türkiye’ye getirilmesi istenmiş. Ancak Türk askeri geçişlere izin vermemiş. Bunun üzerine IŞİD militanları, Türk askerlerine sınır hattı üzerinde pusu kurarak, devriye yapan askerlere ateş açarak oradaki askerlerimizin şehit olmasına sebep olmuşlar. Bunun üzerine Türk askeri karşı tarafta mevzilenen, IŞİD’lilerin bulunduğu Ayeşe Türkmen köyündeki insanlara Türkçe anonslarla köyü boşaltarak IŞİD mevzilerini tank ve toplarla vuruyor. Ölü ele geçirilen militan, olay yerinde yapılan müdahale sonucu öldürülen bir militan. Diğerleri ise farklı bölgelere kaçarak canlarını kurtarmış görünüyor.”

 

 

Bizim Anadolu / 23 Temmuz 2015

 

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...

Comments are closed.