Press "Enter" to skip to content

İmamoğlu Yasağını Nasıl Okumalı?

İmamoğlu olayını Erdoğan’ın minareli-süngülü olayı ile örtüştürme yanlışlığı”

Öncelikle şunu belirteyim; “İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verilmesi ve siyasi yasak getirilmesi kesin Erdoğan’ın bittiğinin haykırışıdır.

Eğer ki, Altılı masa aday savaşına girmez, bütünselliğini bozmaz ise 20 yıldır küresel efendinin kurguladığı siyasi yapı yerle bir olur… Aksini düşünmek, değil ulusal tehlike, evrensel tehlikeye eşik atlatmak olur…

Ekrem İmamoğlu’na Erdoğan’ca verilen siyasi yasak cezası kimin şansı?

Erdoğan’ın mı, İmamoğlu’nun mu, yoksa Kılıçdaroğlu’nun mu?

Bence Erdoğan’ın şanssızlığı!!

Fakat ülkemde öylesine bir siyasi iklim var ki, bu iklimde Erdoğan şansına, İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu şansızlığına da dönüştürülebilir.

Olayın yanlışlarına ve doğrularına analitik çözümleme ile yaklaşıp gerçek doğru ve yanlışı yakalamaya çalışalım:

Bu ceza kurgusu özde Kılıçdaroğlu’na ve altılı masanın profilini bozmaya yönelik bir kurgu. Önce sayın İmamoğlu’nu parlatmak istediler, fakat yarıda bıraktılar; nedeni İmamoğlu alır başını gider korkusuna kapıldılar ve buna sayın Kılıçdaroğlu’nun performansı da eklenince siyasi terbiyesi gereği İmamoğlu kendisini sönümledi – geri çekti – Bu sefer Mansur Yavaş’ı parlatmaya çalıştılar, sayın Yavaş hiç oralı olmadı, çünkü karşı tarafın niyetlerini okuyarak suskunluğu yeğledi.

Yeni kurgu gerekli idi. Bu kurgu ile İmamoğlu’nu tetiklemek gerekiyordu; dahası öfkelendirmek, “Sen bana siyasi yasak getirisin ha!” dedirterek sahaya çekip Kılıçdaroğlu’nun ve altılı masanın performansına darbe indirmek istediler. İstekleri biraz gelişir gibi oldu, Meral Akşener duruşuyla. Evet, amaç; Altılı masayı bozup, diğer oyunlarla İmamoğlu’nu sahaya çekmek ve orada bitirmek. Zaten altılı masa Akşener ile artçı depremler geçiriyordu içten içe.

Bu oyuncukları bozmak için ne yapmalı!!??

1- Sayın İmamoğlu bu süreci iyi okumalı, sonra siyasi terbiyesiyle Meral hanfendiye okumalı. Bu süreç asla küresel efendinin minareli-süngülü Erdoğan’ı parlatma süreci değil. Çünkü karşınızda Erbakan yanlışlıkları yok, doğrularıyla öne çıkmaya başlayan Kılıçdaroğlu var.

2- Erdoğan’ın 3. kere aday olamayacağı muhalefet olarak dayanışma içinde halka anlatılmalı.

3- Altılı masa acilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun adayları olduklarını açıklamalıdır.

4- Altılı masa altında ve üstünde aday aramayın, ulusal düzeyde konsensüs sağlayıp kesin bir aday çıkarın! Hataları Kılıçdaroğlu’nda yoğunlaştırıp, hedef göstermek yanlışların en büyüğü olur.

5- Erdoğan’ın siyaset gölünü mayalaması tutmaz ve halk büyük oranda İmamoğlu der ise, Kılıçdaroğlu altılı masayı ikna edip İmamoglu’nu aday göstermelidir; aksi taktirde bunlar ülkenin altını üstüne getirip şeriatı getirir, ardından TBMM raflarından Hilafet yasasını indirirler.

Lütfen aklınızı başınıza iktidarı getirin, Erdoğan’ı değil! Bu ülke Erdoğan’ı bir daha kaldıramaz. Bunu Erdoğan da biliyor.

evesbere@mynet.com

Tüm Yazıları»

Şevket Çorbacıoğlu / Bizim Anadolu / 17 Aralık 2022

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...