Press "Enter" to skip to content

İmamoğlu: Her Şey Çok Güzel Olacak!

İmamoğlu: Her Şey Çok Güzel Olacak!

Kararı Sultanbeyli’de bir ailede Ramazan’ın ilk iftarını açarken öğrenen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘tasalanmayın, her şey güzel olacak’ dedi.

 

 

 

 

 

 

‘Umudunuzu yitirmeyin, hep birlikti kazanacağız!’

 

Skandal kararın öğrenilmesinden sonra gecenin geç saatlerinde Beylikdüzü’nde tarihsel bir konuşmayla halka seslenen Başkan İmamoğlu, mücadeleye devam sözü verdi.

Kendilerinden kötü bir söz işitemeyeceklerinin altını çizen İmamoğlu, bir kavga değil, kime oy vermiş olursa olsun herkesin kucaklaşmasını, barış ve huzur içinde yaşamasını istiyoruz’ dedi.

YSK’deki 7ç kişinin Ramazan’ın ilk iftarını kul hakkı yiyerek açtıklarını belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘ben onların çocukları ve torunlarının geleceği için de mücadeleye devam edeceğim’ dedi.

 

İmamoğlu Bilal Oğlan’a anlatır gibi anlattı hukuksuzluğu.

 

Kararın önemli bir çelişkisine de dikkat çeken İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Düşünün, zarf bir tane. İçindeki muhtar için olanı, berrak, ilçe için olanı şeffaf, il meclisi için temiz… Çünkü oralarda AKP çoğunlukla kazanmış. Ama Büyükşehir Belediye Başkanı’nki şaibeli… Çünkü Ekrem İmamoğlu’nu tercih etmiş seçmen… E, Kurul aynı, insanlar aynı, zarf aynı… Peki Aynı zarftan çıkan oylardan nasıl sadece bir tanesi ve sadece AKP’nin kazanmadığı Büyükşehir Belediye Başkanlığı şaibeli oluyor? Bu kurullar referandumda da, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de görev yaptılar. O halde o seçimler de şaibeli!..’

 

Kılıçdaroğlu iptal kararı veren 7 kişiye çete benzetmesi yaptı.

 

Kılıçdaroğlu’ndan çete benzetmesi

Ertesi gün (7 Mayıs) CHP MYK’sinin olağanüstü toplantısının ardından partililere konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine ilişkin oy veren 7 kişinin adlarını sayarak bunların çete üyesi olduklarını söyledi.

 

İptal kararı veren YSK üyeleri.

 

İmamoğlu’nun bundan böyle CHP’nin adayı değil, 16 bin İstanbullunun adayı olduğunu söyleyen CHP önderi Kılıçdaroğlu, 23 Haziran’da daha güçlü geleceklerini sözlerine ekledi.

 

 

Bizim Anadolu / 09 Mayıs 2019

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...