Press "Enter" to skip to content

‘İktidar yaklaşımını gözden geçirmeli!’

Liberal Parti’de sesler yükseliyor. ‘İktidar Kovid-19 kısıtlamalarına ilişkin rahatsızlıkları duymalı!’

Kanada’da kamyoncuların protestosu sonuçlarını vermeye başladı.

Kamyoncular Ottava’da direnişlerini sürdürüyorlar.

İktidardaki Liberal Parti’nin Kebek bölgesi milletvekillerinden Joël Lightbound bugün yapmış olduğu basın toplantısında kısıtlamalara ilişkin rahatsızlıkları dile getirdi.

Sözlerine Ottava’da protesto gösterisinde bulunan kamyoncuların arasına sızan aşırı sağcı grupları ve bazı yasadışı eylemleri kınayarak başlayan Joël Lightbound, kamyoncuların da zaman geçirmeden kentmerkezini terk edip kendilerine gösterilecek uygun bir yerde protestolarına devam etmeleri gerektiğini bildirdi.

İktidardaki Liberal Parti Kebek bölgesi milletvekillerinden Joël Lightbound iktidarın yaklaşımından sadece kendisinin değil, daha birçok arkadaşının rahatsız olduğunu söyledi.

Tüm bunlardan ayrı olarak toplumda kısıtlamalara ilişkin çok rahatsızlığın olduğunu belirten Lightbound, dünyadan örnekler göstererek, birçok yerde aşı pasaportlarının da içinde olduğu kısıtlamaların kaldırılmakta olduğu ve dünyada en çok aşılama yapmış olan Kanada’da yurttaşların bu sıkı kısıtlamalara bir anlam veremediklerini bildirdi.

Toplumun değişik katmanlarından ekonomik, sosyal, fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların yoğunlaştığına dikkat çeken Joël Lightbound, iktidarın daha saydam olup yaklaşımının tonunu değiştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bir iktidar milletvekili olarak kendisinin yalnız olmadığını, birçok milletvekili arkadaşının da değişik düzeylerde rahatsızlıklarının olduğunu bildiğini sözlerine ekledi.

Yurttaşları bölmek yerine birleştirici olunması gerektiğini, kısıtlamaların hepsinin bir anda kalkmayacağının da ayrımında olduğunu bildiğini söyleyen milletvekili Lightbound, federal hükümetin olduğu gibi il hükümetlerinin de saydam olup sayıları kamuoyu ile sağlıklı paylaşmaları gerektiğini bildirdi.

Partiden ayrılıp ayrılmayacağı yolunda gelen soruya yanıt veren iktidar milletvekili Joël Lightbound, hükümetinin bunları sağlıklı değerlendireceğinden emin olduğunu, parti içinde kalıp yurttaşların haklarını korumaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Bizim Anadolu / 08 Şubat 2022

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...