Press "Enter" to skip to content

Gülşen kumpası da işe yaramadı

Sedat Peker AKP iktidarını sarsmayı sürdürüyor.

Yaklaşık bir buçuk yıldır AKP’nin hukuksuzluklarını kanıtlarıyla ortaya saçan organize suç örgütü başı Sedat Peker’in son paylaşımlarının ardından, dört ay önce bir gece kulübünde orkestra arkadaşıyla şakalaşırken İmam Hatiplilere ilişkin sarf ettiği sözler dolayısıyla pop şarkıcısı Gülşen’in göz altına alınıp jet hızıyla tutuklanması da bir işe yaramadı.

Sedat Peker’in yaptığı son paylaşımlar Saray’a sıçradı, kokuşmuş bir rüşvet örgütünün somut kanıtları ortaya çıktı.

Mine Tozlu Sineren

Yaklaşık dört yıldır haksızlıklara karşı uğraş veren bir holding yöneticisi Mine Tozlu Sineren, HalkTeVe’de katılmış olduğu bir izlencede Peker’in savlarını doğrulayınca ilk kez somut adımlar atılmak zorunda kalındı.

AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Serkan Taranoğlu.

Rüşvet vermek istemeyen holding başkanı Mine Tozlu Sineren’e Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nda yaşatılanlar Saray’daki Cumhurbaşkanlığı Danışmanlarına uzandı ve Peker’ce AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, abisi eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanlığı Danışmanları Serkan Taranoğlu ve Korkmaz Karaca gibi kişiler arasındaki ilişkiler ortaya döküldü.

İktidardaki AKP’den ses çıkmazken, bu savlar CHP, İyi Parti, Deva, Gelecek Partisi, Halkın Kurtuluşu Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Zafer Partisi ve Demokrat Partilerince somutlaştırılıp savcılıklara suç duyurusunda bulunuldu.

Adları ortalığa saçılan kişiler toplumsal paylaşım hesaplarını askıya alırken, Sedat Peker’in paylaşmış olduğu bir görüntüde AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile eşi Ünsal Ban arasında yaşanan bıçaklı tartışma kamuoyuna taşındı.

Zehra Taşkesenlioğlu’nun eşi Ünsal Ban Milas’ta yurtdışına kaçmakta olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

Ancak iki gün sonra kamuoyuna açıklamada bulunan Zehra Taşkesenlioğlu’nun, rüşvet savlarına ilişkin bir şey söylemeyip ‘açık başlı’ görüntüsünün yayınlanması üzerinden konuya yaklaşması ve ‘mağduriyet algısı’ yaratmaya çalışması büyük tepkilere neden oldu.

Pop şarkıcısı Gülşen.

Gülşen ev hapsine alındı

Hukukçulara göre gözaltına alınıp tutuklanması bile hukuksuz olan şarkıcı Gülşen’in, mahkûm olsa bile hapse atılması gerekmeyen bir konu için yaklaşık bir hafta sonra serbest bırakılmayıp ev hapsine alınması, AKP’nin yargıyı ne duruma getirdiğini gözler önüne serdi.

‘Cesur bir savcı aranıyor!’

‘Bir Savcı Aranıyor!’

Yandaş AKP basını konuyla ilgili söz etmezken, birkaç bağımsız basın-yayın organından ve toplumsal paylaşım ortamlarından ‘bunları soruşturacak bir Cumhuriyet Savcısı yok mu’ tepkileri verildi.

Son Dakika

Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Korkmaz Karaca ve Serkan Taranoğlu görevlerinden istifa etti.

Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Korkmaz Karaca ve Serkan Taranoğlu’nun görevlerinden istifa ettikleri açıklandı.

Toplumsal paylaşım ortamlarında tepkiler

‘Benim mafyam iyidir.’

Bizim Anadolu / 30 Ağustos 2022

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...