Press "Enter" to skip to content

Gençlerle Masal ve Öykü Yolculuğu

Gençlerle Masal ve Öykü Yolculuğu

Kanada Türkleri Dayanışma ve Destek Platformu’ndan gençlere yönelik çevrimiçi öykü okuma etkinliği.

 

 

 

Montreal’de etkinlik gösteren Kanada Türkleri Dayanışma ve Destek Platformu gençlere yönelik çevrimiçi öykü okuma etkinliği düzenliyor.

Kanada Türkleri Dayanışma ve Destek Platformu 7-12 ve 12-17 yaş aralığındaki gençlere yönelik ‘Türk Hikâye ve Masallarına Yolculuk’ başlığıyla düzenlemeye başlayacağı çevrimiçi etkinliği tiyatro sanatçısı Ülfet Sevdi yönetecek.

 

Platform’dan yapılan duyuruda şöyle denildi:

“Buluşmalarımız, gençlerimiz ve çocuklarımızın Türkçe dil becerilerini kullanarak okuma, düşünme, inceleme ve konuşma pratikleri yapmalarını ve aynı zamanda güzel vakit geçirmelerini hedeflemektedir.

Her perşembe 7-12 yaş arası çocuklarla saat 18.00’de, 12-17 yaş arası gençlerle saat 19.30’da Zoom üzerinden buluşuyoruz. Kayıt için form doldurmanız yeterli.

Amacımız geleneksel Türk hikâye ve masalları üzerinden Türkçeyi seven, Türk kültürünü tanıyan, anlayan ve Türk kültürüne katkıda bulunan Türk-Kanadalı bir nesil oluşmasına katkıda bulunmaktır.

İlk buluşma tarihimiz 12 Kasım 2020. Buluşma tarih ve saatini not etmeyi ve buluşmalarımıza hayal gücünüzü getirmeyi unutmayın!”

 

 

Bilgi ve kayıt için şu e-ileti adresine başvurulabilir:

info@tcssp.org

 

Bizim Anadolu / 29 Ekim 2020

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...