Press "Enter" to skip to content

Genç piyanist oylarınızı bekliyor

Genç piyanist oylarınızı bekliyor

Azerbaycan ve Türkiye’nin yetenekli çocuğu Ozan Ardıç katılmış olduğu piyano yarışmasını kazanmak için oylarınıza gereksinmesi var.

 

 

 

 

 

 

Onu yalnız bırakmayın!..

Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de doğmuş olan genç yetenek Ozan Ardıç, Alberta’nın Başkenti Calgary’de katılmış olduğu Kanada Amatör Piyanistler Yarışması’nda internet üzerinden kendisine oy verip desteklenmesini bekliyor.

Mühendis bir baba ve sanatçı ailenin kızı bir anneden gelen Ozan, Azerbaycan ve Türkiye’nin yetenekli çocuğu olarak klasik müzik dünyasının yarınında yer sahibi olmak istiyor.

 

Azerbaycan ve Türkiye'nin yetenekli çocuğu Ozan Ardıç oylarınızı bekliyor.
Azerbaycan ve Türkiye’nin yetenekli çocuğu Ozan Ardıç oylarınızı bekliyor.

 

Doğu Kuzey Amerika saatiyle 28 Ocak, 12.00, Türkiye saatiyle 29 Ocak, 19.00’a kadar oy verilebilecek olan yarışmada Ozan Ardıç 180 kişi arasında en yukarılara yükselmiş durumda. Ancak daha çok oya gereksinimi var.

Ozan, “benim oyları ancak Türkiye’mde ve nerede olurlarsa olsunlar, bilinçli insanlarımızın farkındalığını sağlayabilirsem artırabilirim” diyor.

 

 

Ozan Ardıç’a oy vermek için bağlantı:

http://www.piano2016.strutta.com/entry/9972141
24 saatte bir ikinci bir hakkın olduğu oy verme işlemi devam ediyor.

 

Yarışmacıların aldıkları oylara göre sıralama ve aldıkları oylar şu bağlantıdan görülebilir:
http://www.piano2016.strutta.com/entries?filter=submit&sort=votes

 

Ozan Ardıç Kimdir?

1997 Azerbaycan, Bakü doğumlu olan Ozan Ardıç’ın annesi Medina Ardıç, Azerbaycan’da herkesin tanıdığı vatan şairi Samet Vurgun’un kızı olarak Vekilov ya da Vekiloğulları olarak tanınmış bir ailenin üyesidir. Vekiloğulları Azerbaycan’ın sanatında, edebiyatında, tıp ve eğitim alanında, hukuk sisteminde ve siyaset alanında, kısacası Azerbaycan tarihinde iz bırakmış, ülkeye hizmetleri olmuş ve herkesçe sevilen bir ailedir.

Ozan Ardıç’ın babası Ahmet Ardıç, bir mühendis. Hem Türk hem Azerbaycan yurttaşı. Azerbaycan’da mühendislik alanında 20 yıl serbest çalışmış. Eşi Medina ile Bakü’de tanışıp evlenmiş, 1997 yılında büyük oğulları Ozan dünyaya gelmiş. Küçük oğlu Alp Erkan ise 2000 doğumlu. Ardıç ailesi 5 yıldır Kanada’nın Alberta İlinde yaşıyor.

 

Ozan Ardıç bebek yaşta piyanoyla tanışmış.
Ozan Ardıç bebek yaşta piyanoyla tanışmış.

 

Ozan birkaç aylıkken ritmlere ilgi duyduğunu belli etmiş, ağladığı zaman kendisine Vivaldi dinletilmiş ve bebek Ozan parçaya ritm tutarak eşlik etmeye başlamış.

Ozan’ın bebekliğinde olduğu gibi bugün de evde halk müziği ve klasik müzik dinleniyor. Bunun bir nedeni olarak baba Ahmet Ardıç şunları söylüyor: “Bakü’de neredeyse hemen her 4 evden birinde piyano olması dolayısı ile de olabilir. Ozan’ın 5 – 6 yaşlarındayken kendiliğinden piyano çalmaya başladığını gördük. 6 Yaşında iken artık bazı klasik eserleri çalabilmekte idi.”

Öte yandan, Ozan Ardıç geçen geçen yıl da (2015) Alberta İlinin Başkenti Calgary’de “Calgary Performing Art Festival”de klasik müzik beste yarışmasında birinci olmuştu.

 

Ozan Ardıç oylarınızı bekliyor.
Ozan Ardıç oylarınızı bekliyor.

 

Ozan, 2009 – 2010 yıllarında eğitimini Türkiye’de ve 2011’den beri de Kanada’da devam ettiriyor. Lise son sınıf öğrencisi olan Ozan, hem sayısal hem sözel not ortalamaları yüksek ve üniversitede müzik eğitimine devam etmek istiyor.

 

Yarışmada Ozan’ın oylama sayfası:

http://www.piano2016.strutta.com/entry/9972141
Yarışmacıların aldıkları oylara göre sıralama ve aldıkları oylar buradan izlenebilir:

http://www.piano2016.strutta.com/entries?filter=submit&sort=votes

 

Ozan Ardıç’ın yarışmaya katıldığı yapıt: F. Chopin “Fantasie” Impromptu, Op. 66

 

 

Bizim Anadolu / 26 Ocak 2016

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...

Comments are closed.