Press "Enter" to skip to content

Futbolun Ülkemdeki Adı Şutbol!

Dinden ve futboldan geçinenler futbolu şutluyor. Onlar diyor ki: “Fenerbahçe ve Galatasaray devlete komplo kurdu.”

Onlara göre suçlu GS ve FB ve de TFF. Yavuz hırsız durumu.

Birincisi; Devlete, başta Erdoğan olmak üzere kimse komplo kuramaz. Varsa böyle bir durum odur gördüğüm; yani bu devleti bu duruma düşüren odur. Olsun, bu devlet yine de küllerinden doğar!

Gelelim TFF’ye: Bu ülkede ondan habersiz kuş uçmaz. O zaman TFF’ye, ondan habersiz başkan seçilemez. Dahası TFF başına uçurulan başkan, onun ademi?!

Hakemi döven, takımı sahadan çeken ve de Süper Kupa maçının Arabistan çöllerinde oynanmasını isteyen olmak üzere, bu 3 zat da AKP üyeleri. En besililerin düpedüz dümdüz mantığına göre benim düz mantığım da şunu söyler: “O zaman bu 3 zat da Erdoğan’a komplo kuranlardır. Duyar gibiyim bu şahısların karanlığın gülen yüzü Fetullah ile suçlandıklarını”.

Neymiş efendim, Süper Kupayı oynayacak takımlar Araplarla oynama koşullarını belirleyen sözleşmeyi neden yapmamışlar?! Pes doğrusu! Hangi Süper Kupa maçı için sözleşme yapıldı bugüne dek? TFF ve kulüpler diyorsanız, tamam. Eğer, Cumhuriyet’imizin ve kurucusu ATATÜRK hassasiyetlerini içeren sözleşme örneği Araplara da gönderildi ve kabul edildi de, GS ve FB sahaya çıkmadıysa tamam, bir komplo teorisine yürüyelim. Eğer ki sözleşmede hassasiyetleri bilmesine karşın FB ve GS’nin sahaya çıkması engellendi ise, Araplar komplocu. Bunlar bir yana, ortada sözleşme yok diyelim. Sana ne? Sen kimsin de benim ULUSAL HASSASİYETİME karışırsın? Atatürk sizi neden rahatsız ediyor?! O ATATÜRK değil mi, Peygamberimizin kabrini yıkmaya kalkanlara Arabistan’ı başınıza yıkarım diyen? Sen Türkiye’ye geldiğinde Atatürk’e endirekt hakaret etmene karşın ben sana ne zaman tepki verdim?

Son 3 olay gerçekten ülkemi, salt futbol dünyasında değil, tüm dünyada örselemiştir.

Süper Kupa maçının Arabistan çöllerinde oynanmasına Erdoğan nasıl, niçin ve neden izin verdi? Acaba bilmediğimiz bir gizem vardı da, bu gizemi Galatasaray ve Fenerbahçe mi bozdu?! Amaç onların kirlettikleri futbol pazarına mı girmekti, yoksa İstanbul bütününde onların petrol dolarlarına mı?.. Bence her ikisi de. Biliyoruz, Başakşehirspor’u pazarladıklarını. Fakat Arap seyircisiz takım istemiyor.

İşin özü, futbolumuzu bozduğu doğrudur doğru olmasına, fakat bozan kendileri, her şeyi bozdukları gibi.

Yayıncı kuruluşların yorumcuları, ATATÜRK, CUMHURİYETİMİZ diyor, ötesine gidemiyorlar. Çünkü öte yanda Erdoğan bekliyor. Genelde ürkekler, bazıları öfkeli, fakat dışa vuramıyorlar. Biliyorlar her şeyin onun başının altından çıktığını.

Bu iş bir şeyleri tetikleyecek gibi duruyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılını ve Atatürk’ü Araplar ve işbirlikçileri alçak sesleriyle daha da yücelttiler.

Cumhuriyet ve Atatürk sıcaklığı Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki buzları eritmeli artık. Her iki güzide takımımızı evrensel ve onurlu duruşları nedeniyle kutluyorum..

Başta dinden geçinenler olmak üzere TFF’ye ve Araplara teşekkür ediyorum; çünkü büyük önder Atatürk’ün Anadolu insanıyla kurduğu Cumhuriyet’imizin ve Atatürk’ümüzün evrensel kimliği bu denli yüceltilmemişti. Atatürkçü Düşünce Derneği bunları ödüllendirmeli, çünkü yapamadıklarını onlar yaptılar. Evet, onlar Atatürk ve Cumhuriyeti dünyaya alçak sesleri ile haykırdılar, duyurdular!!!

Ali Karahasanoğlu karalar bağladığı için, yemin ediyorum “bizleri” hedef gösterecek takati kalmamıştır.

Dinden ve futboldan geçinenlerin trolcükleri suçu Fenerbahçe ve Galatasaray’a yüklüyor. Yavuz hırsız durumu. İnsanı çıldırtır bunlar!!!

Araplar ve onlar utandı mı acaba!!??

Riyad’daki Süper Kupa maçında Cumhuriyetimizin 100. yıl ve Atatürk pankartları yasak edilmiş. Cumhuriyetimize ve evrensel liderimiz Atatürk’e kendileri hakaret ettikleri yetmiyormuş gibi, “bizi topraklarında arkadan vuran” Araplara da hakaret ettirmeye başladılar.

Eğer Fenerbahçe ve Galatasaray sahaya çıkarlarsa maçı seyretmeyeceğim!!!

Bence kupa Galatasaray’a da, Fenerbahçe’ye de verilsin, eğer sahaya çıkmazla ise, ki doğrusu budur, TFF ve birilerine kapak yapmak için, İstanbul’da da sahaya çıkmasınlar (29.12.2023).

Her öfkesini muhalefet mezesi yapan Erdoğan pek de yürekli değil, çünkü Atatürk hakkındaki düşüncelerini direkt değil endirekt yansıtıyor.

Erdoğan, Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Süper Kupa finalinin iptal edilmesine ilişkin ilk kez konuştu. Provokasyona izin vermeyeceklerini söyleyen Erdoğan, “Sporun gündelik siyasetin mezesi haline getirilmesi yanlıştır. Atatürk bu ülkenin banisidir. Dünkü olayın mecrasından çıkarılarak şov ve provokasyon malzemesi yapılmasına müsaade edemeyiz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa hangi adım atılması gerekiyorsa yapmaktan çekinmedik, çekinmeyiz… Biz Türk sporunun tartışmalarla değil başarılarla gündeme gelmesini istiyoruz. Sporun gündelik siyasetin mezesi haline getirilmesi yanlıştır, hatalıdır, sporumuza faydası yoktur. Muhalefet partilerinin yaptığı açıklamaları istismar siyasetinin yeni hareketleri olarak görüyoruz.” … Düne kadar ‘Siz Atatürk’ün askeri değil, itlerisiniz’ diyenlerle kol kola yürüyenlerin bugün söylediklerinin nazarımızda hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.

Evet, her öfkesini muhalefet mezesi yapan Erdoğan pek de yürekli değil, çünkü Atatürk hakkındaki düşüncelerini direkt değil endirekt yansıtıyor. Bu ifade çok ağır bir ifade. Rıdvan Dilmen şeytanı diyor ki: “Bu konudan Erdoğan’ın haberi yok. Ekşi onu kulüpler para kazanacak diye ikna etti.” Bu bir yalan ve ilgisi yok. Neden Erdoğan bu denli öfkelendi?! Bu öfkeli duruş; izin veren değil, olayı kurgulayan ve özdeksel ve de diplomatik beklentileri var izlenimi verdi.

Futbol siyaset malzemesi yapılmamalı diyor. İyi de o değil mi, Başakşehir benim takımım diyerek formasını giyip Rıdvan Dilmen vb yağdanlıklar eski topçularla maç yapan?

Kesin GS ve FB’nin kurallara aykırı puanlarını silecek veya ağır bir ceza verdirtecek ve kendine evet diyen malum takımı devreye sokacak, başını da belaya, çünkü FİFA buna izin vermez, ders verir.

ŞUTLUYORUM !

evesbere@mynet.com

Önceki yazıları»

Şevket ÇORBACIOĞLU / Bizim Anadolu / 08 Ocak 2024

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...