AnaSayfa/Accueil/Home » Gündem-Güncel » Fuat Avni’nin ‘savları’ mı gerçekleşiyor?

Fuat Avni’nin ‘savları’ mı gerçekleşiyor?

Fuat Avni’nin ‘savları’ mı gerçekleşiyor?

Fuat Avni’nin ‘savları’ mı gerçekleşiyor?

Suruç’taki patlama toplumsal paylaşım ortamlarında savlarıyla gözde olan Fuat Avni’nin yazdıklarını anımsattı.


Her yazdığı gündem olan Fuat Avni’nin savları Suruç’taki terör saldırısının ardından yeniden konuşulmaya başlandı.

Fuat Avni’nin 17 Haziran’da Twitter denen toplumsal paylaşım ortamında, ‘erken seçim hazırlıklarının terör eylemleriyle’ geleceği belirtiliyordu. Devlet birimlerinin açıklamalarına göre Urfa’nın Suruç ilçesinde gerçekleştirilen Canlı Bomba saldırısı bu savları yeniden gündeme oturttu.

 

 

Fuat Avni bir ay önce şunları yazmıştı:

 

“Yezid, Efkan’ı fiilen İçişleri Bakan’ı olarak kullanmaya devam ediyor. Davutoğlu’nun olup bitenden haberi yok. Yezid, Efkan’ı Saray’a çağırıp Emniyet’teki tayin ve terfileri gerçekleştirmesini istedi. Kendini başkan sanıyor (!) Efkan, İçişleri Bakanlığı’nda çok gizli bir toplanı yaptı. Hiçbir vasfı kalmayan İçişleri Bakanı’na atanacakların listesini verdi.

Emniyet’teki üst düzey atamaları tamamlamak istiyorlar. Ekibin seçime kadar işin başında kalacağını hesaplıyorlar. Atadıkları biatçı müdürlerle AKP’li olmayanları tasfiye edip yaptıkları kanunsuzlukları örtmeyi planlıyorlar. Yezid, 17/25 Aralık dosyasının Meclis’te gündeme gelmesinden korkmuyor, titriyor.

Bu olmasın diye her yolu deniyor. Yezid ve avanelerine göre dosyaların açılmaması için erken seçim şart. Erken seçim kaosla, kaos da terör eylemleriyle gelecek. Bu aynı zamanda seçim mağlubiyetini unutturmanın da formülü. Efkan’ın içişlerinde, Feridun’un dışişlerinde, Fidan’ın MİT’te, Kasırga’nın eski derin ekipte yapacağı çalışmalar önemli. Plana göre, PKK-Hizbullah, PKK-IŞİD gerginliği tırmandırılacak ve MİT içindeki karanlık adamlar, eylemlere zemin hazırlayacak. Seçim sonrasına bırakılan algı operasyonlarıyla kaos ve krizin faturası muhalifler arasında pay edilecek.

Derin Devlet’in faili meçhulleri Cemaat’e mal edilip, Cemaat’in eskiden beri bu tür eylemler yaptığı algısı oluşturulacak. MİT’in karanlık güçleri tarafından yapılacak eylemler de Cemaat tarafından organize ediliyor denilecek. Yezid’in asıl istediği, kaos neticesinde patlayacak ekonomik kriz. Kriz sonrası ‘ben demiştim’ demeye hazırlanıyor. Kısa süreli ve göstermelik de olsa oluşacak krizle erken seçim planlayan Yezid, servetine de servet katmış olacak. Perde ardında, ‘Zaten, hiçbiri hükümet kuramaz diye hepsini aşağılayacak’ sonra ekranlardan demokrat pozlar vereceksin. Riyakar.”

 

Bizim Anadolu / 20 Temmuz 2015

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share