Press "Enter" to skip to content

Filenin Sultanları Avrupa İkincisi

Filenin Sultanları Avrupa İkincisi

 

 

 

 

 

 

 

Ulusal A Kadın Voleybol Takımı Avrupa ikincisi oldu.

 

 

Avrupa Şampiyonluğu için Sırbistan’la oynayan Ulusal Kadın Voleybol takımı ikinci oldu.

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası finalinde Türkiye, Sırbistan’a 3-2 yenilerek Avrupa İkincisi oldu.

2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda Ulusal A Kadın Voleybol Takımı, Ankara Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Sırbistan’a karşı 3-2 yitirerek gümüş madalyayı aldı.

Karşılaşmanın ilk seti karşılıklı sayılarla başladı. Sırbistanlı Boskovic’in sayılarına filenin sultanları iyi savunma ile karşılık verdi. Eda Erdem’in file önündeki etkili hücum sayıları durumu 10-9’a getirdi. Blok sayılarıyla farkı açmaya çalışan Sırbistan’a karşılık, ulusal takım savunmada hata yapmayarak sayı farkının açılmasına izin vermedi. Naz’ın iyi servisleriyle örgütlenmede güçlenen rakibe karşı file önünde Meryem ve Hande’nin sayılarıyla ulusal takım durumu 19-15’e getirdi. Sırbistan setin son bölümünde üst üste sayılar bulsa da ulusallar farkın kapanmasına izin vermedi ve seti 25-21 kazandı.

 

Filenin sultanları

 

İkinci sete Sırbistan etkili başladı. Mihajlovic’in etkili servislerinde manşet sorunu yaşayan filenin sultanları hücum kurmakta zorlandı ve rakip 6 sayılık farkı bularak durumu 12-6’ya getirdi. Mihajlovic’in sayılarına Boskovic’in sayıları da eklenince oyun üstünlüğü Sırp takımına geçti. Servis karşılamada sorun yaşayan ulusal takımda oyuncu değişiklikleri geldi. Şeyma, Cansu ve Gözde oyuna enerji getirdi ve fark iki sayıya düştü: 23-21. Ancak oyun sayı üstünlüğünü elinde bulunduran Sırbistan farkın kapanmasına izin vermedi ve seti 25-21 kazanarak durumu 1-1’e getirdi.

Türkiye, üçüncü sette istediği oyunu sahaya yansıtamadı. Setin ilk bölümünde savunmada iyi uğraşı veren ulusal takım hücumda dağınık bir görüntü çizdi ve Sırbistan üst üste sayılar buldu. Manşet sorunu çözmek için Şeyma’nın oyuna girmesiyle durum 10-8’e geldi. Buna karşılık bloklardaki yerleşim yanlışları farkı rakip lehine açtı: 13-9. Fatma Yıldırım’ın oyuna girmesi hücuma enerji kattı ve kazandığı sayılarla durumu 15-15’e getirdi. Setin son bölümlerinde hücumda yapılan yanlışlar farkın kapanmasına engel oldu ve Sırbistan seti 25-21 hanesine yazdırarak maçta 2-1 öne geçti.

Karşılaşmanın dördüncü seti karşılıklı sayılarla başladı. Hücumda üst üste sayılar üreten Sırbistan’da Mihajlovic’in kaçan servislerini iyi değerlendiren ulusal takım rakibini 18-18’de yakaladı. İki basit yanlış ile rakibe sayı verse de, Simge, Zehra ve Ebrar’ın sayıları ulusal takımı ayakta tuttu ve filenin sultanları 22-21 öne geçti. Seyircinin desteğini arkasına alan ay yıldızlılar blok sayılarıyla seti 22-25 kazandı ve durumu 2-2 eşitledi.

 

Sultanlar ikinci oldu.

 

Final setine iyi başlayan ulusal takım hücumda Zehra’nın etkili oyunuyla durumu 6-4’e getirdi. Ulusal takım iyi servisler kullanmasına karşın savunmada yapılan basit yanlışlarla Sırbistan’ın farkı kapatmasına izin verdi ve rakip 9-9 eşitliği yakaladı. Busa’nın kullandığı etkili servisleri karşılamada sorun yaşayan ulusal takım hücumda durumu düzeltemedi ve 11-9 geriye düştü. Meryem Boz’un servisleri ve Fatma Yıldırım’ın hücum sayısıyla öne geçen filenin sultanları durumu 12-11’e getirdi. Final setinin son diliminde Sırbistan üst üste bulduğu sayılarla seti 15-13 maçı da 3-2 kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.

 

 

Bizim Anadolu / 11 Eylül 2019

 

Şu yazı ve haberlerle de ilgilenebilirsiniz:

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...