Press "Enter" to skip to content

Fanatik Ermenilerden saldırı

Fanatik Ermenilerden saldırı

Ermenistan, topraklarını işgal edip Azerbaycan’a saldırırken, Kanada’da bazı Ermeniler de Türk ve Azerbaycan toplum üyelerine saldırıyor.

 

 

 

 

 

Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarında yaklaşık otuz yıldır yürüttüğü saldırı ve işgal çok fazla tepki ve endişeye yol açarken, hükümetleri gibi Batı basın-yayını da Kanada’da olduğu gibi gözlerini kapatıp Ermenistan ve Ermenileri desteklemeyi tercih ediyor.

 

Toronto’daki Türk ve Azerbaycan toplumu üyelerine saldırıların ardından Montreal yakınlarındaki Laval kentinde de fanatik Ermeniler Türk ve Azerbaycan toplum üyelerine saldırdı.

 

Ermeni toplumunun yaptığı gösterilerde Türk ve Azerbaycan toplum üyeleri herhangi bir olumsuz tepkide bulunmazken, kendileri de kamuoyunun dikkatini Azerbaycan’da otuz yıldır süren Ermeni işgaline çekmek için bazı gösteriler düzenlediler, ancak fanatik Ermenilerin saldırısına uğradılar.

 

Sözkonusu Ermeniler, Türk toplumu üyelerinin arabalarına çarpıp zarar verdi, demokratik haklarını kullanan kişilere acımasızca saldırdı.

 

Gözlemcilere göre Ermeniler Birleşmiş Milletler kararlarını ve Ermenistan’ın saldırganlığını gözlerden uzak tutmak için bu tür terör eylemlerinden yarar umuyorlar.

 

 

Ne olmuştu?

 

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Ermenistan’ın işgalci olduğunu 1993’te 822, 853 ve 874 no’lu kararlarıyla imza altına almış, 12 Kasım 1993’te ise oy birliğiyle almış olduğu 884 no’lu kararıyla da Ermenistan’ın işgal etmiş olduğu Azerbaycan topraklarından bir an önce çıkması gerektiğini yinelemişti.

 

 

Kebek saldırgan Ermenistan’ı destekledi

 

Bu arada Kebek Ulusal Meclisi, Liberal Milletvekili Sayın Christine St-Pierre’in verdiği önergeyle, Azerbaycan topraklarını işgal eden ve çok sayıda Azerbaycan Türkünü katledip birçoğunu yerinden yurdundan eden Ermenistan’a verdiği desteğini oy birliğiyle kabul etti.

 

 

Bizim Anadolu / 15/10/2020

 

Şu yazı ve haberler de ilginizi çekebilir:

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...