Press "Enter" to skip to content

Erdoğan çay dağıtacak

Erdoğan çay dağıtacak

‘Bir cumhurbaşkanı düşünün ki, elinde çay paketi ve bez torba ile, sokaktaki işportacı gibi dolansın…’

 

 

 

 

 

 

ŞEVKET ÇORBACIOĞLU

 

Erdoğan’ın icraatları CHP’den çalıntı

Erdoğan’ın çay ve kenevirli torba dağıtmasının biri kendi özgünlüğü, diğeri ise CHP’nin başlattığı benden, senden; yani halktan alıntı ve çalıntı.

Birincisi; Çay dağıtması; yoksuldan geçinmek için dağıttığı makarna ve kömür dağıtım özgünlükleri, alışkanlıkları. Yani AKP’nin yoksulun yoksulluğunu koruma altına aldığı ve kullandığı ve de yoksulu aldattığı makarna ve kömür dağıtım özgünlüğü.

 

Erdoğan’dan torba.

 

İkincisi kenevirli torba dağıtımı ise alıntı ve çalıntılı. Yani yoksuldan değil, yoksulla geçinmek için, CHP’nin başlattığı; bizlerin bez çanta önerisinden alıntı ve çalıntı.

 

 

 

 

O denli kurnaz ki; bez torba ile 2 kuş değil, küresel efendisi, eşbaşkanı Amerika’yı da vuruyor kenevirli çanta ile… Amerika’ya inat, keneviri ekmeyi serbest bıraktı ya, şimdi de kenevir torba ile oy eker oldun… Senin ağababaların Ecevit, afyon ekimini serbest bırakınca ayağa kalkmıştı. Şimdi sen Ecevit’ten alıntılı çalıntılı kenevir ekimini serbest bırakıyorsun. Demem o ki, bu da alıntılı ve çalıntılı… Bir bakmışız, ağzı salyalı eli çivili sopalı veya palalı haşhaşiler şeriat için cihat naralarıyla sokağa fırlamış…

 

Erdoğan’dan çay…

 

 

Bir cumhurbaşkanı düşünün ki, elinde çay paketi ve bez torba ile, sokaktaki işportacı gibi dolansın… Ah benim devletim, sen ki devasa onurlu ve gururlu yüce bir kimliktin, zirvene konuşlanan ne hale getirdiler seni!!?

Erdoğan çay dağıtacak… Sadece çayı alıp gitmeyeceksiniz, yanında torba da verecek…:

 
 

 

[[ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Sandık Başkanları Toplantısı’nda konuşma gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin seçim çalışmaları sırasında ikram edeceği 200 gramlık çayları ve kenevirden yapılan alışveriş çantalarını tanıttı.]]

 

https://www.mynet.com/erdogan-o-urunleri-tanitti-ucretsiz-dagitilacak-110104883735

 

 

TEKNOPOLİTİKALAR PLATFORMU

 

evesbere@mynet.com

 

Tüm Yazıları»

 

 

Şevket Çorbacıoğlu / Bizim Anadolu / 14 Şubat 2019

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...