AnaSayfa/Accueil/Home » Gündem-Güncel » “Ekranlar ROK’tan arınmalı!”

“Ekranlar ROK’tan arınmalı!”

“Ekranlar ROK’tan arınmalı!”

Ekranlar ROK’tan arındırılmalı!”

CHP’li Tanal, ROK’un terbiye sınırlarını aşan sözlerine kayıtsız kalmadı. CHP İstanbul Milletvekili Savunman Mahmut Tanal şöyle konuştu: “Ekranlar ROK’tan arındırılmalı!”

 

 

 

 

 

 

CHP İstanbul Milletvekili Savunman Mahmut Tanal, Rasim Ozan Kütahyalı’nın çirkin ve ahlaksız sözlerini RTÜK’e şikâyet etti. Tanal, “Kütahyalı, ahlak dışı sözleriyle Boşnak vatandaşlarımızı sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılamış, ayrımcılık yapmıştır. Bu durum yayın ilkelerine açıkça aykırılık teşkil etmektedir. Türkiye’de yaşayan Boşnak vatandaşlarımıza yapılan bu terbiyesizliğe alet olan Beyaz TeVe’ye gerekli yaptırımlar uygulanmalıdır” dedi.

Bir FETÖ projesi olarak Taraf gazetesine yerleştirilen Rasim Ozan Kütahyalı gibi, eşi Nagehan Alçı da aynı projenin ürünü olarak yıllarca kumpas davaları olarak bilinen Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk davalarını savundu.

 

CHP İstanbul Milletvekili Savunman Mahmut Tanal, Beyaz TeVe’de yayınlanan Beyaz Futbol adlı izlencede yorumculuk yapan, Türk toplumunun dayanma sınırını aşan ve Türkiye’de yaşayan bir kesimi rahatsız edici sözler sarf eden Rasim Ozan Kütahyalı’yı RTÜK’e şikâyet etti. Tanal, bu açıklamalarla ‘ülkemizdeki toplumsal fay hatlarının harekete geçirildiğinin ve milletin birliğine ve bütünlüğüne kastedildiği’nin altını çizdi. Tanal, sözlerini şöyle sürdürdü:

CHP Milletvekili Savunman Mahmut Tanal, Rasim Ozan Kütahyalı’yı RTÜK’e şikayet etti, ekranlardan uzaklaştırılmasını istedi.

 

“Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bir parçası olan Boşnak vatandaşlarımız, yıllarca bu topraklarda yaşamış, ülkemiz ile bütünleşmiştir. Boşnak vatandaşlarımıza yapılan bu terbiyesizce dil uzatmayı hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul edemez. Beyaz TeVe ve Sabah Gazetesi’nden kovulan Kütahyalı ve zihniyeti, ekranlardan kati suretle uzak tutulmalıdır. Ekranların Kütahyalı ve buna benzer zihniyetlerden arındırılması toplumun faydasına olacaktır. Reyting uğruna, meslek ahlakını ayaklar altına alan isimlere ekranlarını açan Beyaz TeVe de en az Kütahyalı kadar sorumludur. Adalet ve tarafsızlık esasına aykırı bu program, Boşnak vatandaşlarımızı küçük düşürücü, hedef gösterici, aşağılayıcı ifadeler içermiştir. Bu program, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine aykırı, ırk, renk, dil, din, cinsiyet, siyasî ve felsefî düşünce, mezhep ve benzeri nedenlerle ayrımcılık yapan mahiyettedir. Türkiye’nin her tarafında yaşayan, bilhassa İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Adana, Sivas, Bursa, Kütahya, Karamürsel gibi illerde yoğunlukta olan Boşnak vatandaşlarımıza yapılan bu terbiyesizliği başta şahsıma ve bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yapılmış sayarım. Bu sebeple, Kütahyalı’nın çirkin üslubunu ekranlara taşıyan Beyaz TV’yi RTÜK’e şikâyet ettim.”

 

 

 

Bizim Anadolu / 24 Kasım 2017

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share