Press "Enter" to skip to content

Efes Pastanesi’ne haksızlık

Efes Pastanesi’ne haksızlık

Geçen ay Kebek’in ulusal gazetelerinden Journal de Montreal ve TVA’da yayınlanan bir haberde ürünlerinin lezzeti ve hijyenik titizliğiyle Montreal’de haklı bir üne sahip olan Efes Pastanesi’ne haksız ithamlarda bulunuldu.

 

 

 

 

 

Habere göre iki yıl önce yapılan bir denetimde belirli bir sıcaklıkta tutulması gereken börekler dışarıda sergilenmiş, çevre pislikten geçilmiyormuş; dahası işyerinde fare pisliği tespit edilmiş.

Zehra ve Talat Tombul çifti Montreal’de Anadolu, Türk damak tadını en sağlıklı bir biçimde sunuyor.

 

Tam da Efes Pastanesi’nin bir aylığına dinlenceye çıktığı günlerin başına gelen haberin bilgisunar yayınında, ırkçılığa varan yorumlara da izin veren yayın organlarının savlarını, ancak dönüşünde işyeri sahibi Talat Tombul’a sorduk.

 

Efes Pastanesi Montreal’de bir marka oldu.

 

İki yıl önce gerçekleşen denetimi doğrulayan Talat Tombul, savların doğru olmadığını, daha o zaman denetim görevlisi kadına itirazlarını bildirdiklerini söyledi. Denetimi yapan görevlinin konuyla ilgili yetkin olmadığını bildiren Talat Tombul, savlara ilişkin şunları söyledi: “Örneğin baklava-böreğin yapıldığı atölyede çevreye saçılan unları kirlilik olarak tanımlamış. Böyle bir şey olamaz. Elbette ki, yufka açarken sağa sola un saçılacaktır. Bu kirlilik değil, işin gereğidir; ve ürünün hijyen olmadığının kanıtı olamaz. Elbette ki iş bitince çevreyi silip süpürüyoruz. Belirli sıcaklıkta olmadığı söylenen böreklerle ilgili denetmene daha o gün bildirdim. Yüklü bir sipariş alınmıştı; onları kutulara koyduk, müşteriyi bekliyorduk.

 

Ve zaten çok geçmeden, daha denetmen oradayken müşteri gelip paketlenmiş olan böreklerini aldı.

En çok ağırıma giden ise işyerinde görüldüğü söylenen fare pisliği. Denetmen birkaç gün sonra hazırlamış olduğu raporu bize gösterdiğinde itirazımızı yaptık ve kendisine bunların fare pisliği değil, ürünlerimizde kullanmış olduğumuz çörek otu olduğunu bildirdik, kendisine de gösterdik. Ancak buna karşın raporunu değiştirmemiş, o haliyle kuruma sunmuş denetmen hanım. Ürünlerimizin özelliklerini tanımayan denetmenler ve konuyu uzaktan-yakından bilmeyen gazeteci de herhangi bir araştırmada bulunmadan raporda ne yazıyorsa onu olduğu gibi aktarmış.”

 

En çok merak edilen ise haberde ‘Efes Pastanesi ile ilgili bu bilgilerin ‘bilgi edinme yasası sayesinde’ edinilmiş olduğu’nun bildirilmesi. Bu tümce birilerinin Efes Pastanesi’yle uğraşanların mı olduğu sorularını akla getirdi…

Talat Tombul: “Bizi bilen biliyor, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.”

 

“Bizi bilen biliyor, ne kadar titiz olduğumuzu müşterilerimiz takdir ediyor” diyen Talat Tombul, “yine de bu tür ithamların üzücü olduğunu, ancak müşterilerine en iyi biçimde hizmete devam edecekleri”nin altını çizdi.

 

 

 

Efes Pastanesi, 689, St-Roch, Montreal, Tel.: 514-495-6535

 

 

http://canadaefes.com/

 

 

Bizim Anadolu / Montreal / Eylül 2017

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...