Press "Enter" to skip to content

Dostlarınıza Yılbaşında Kitap Armağan Edin!

Tek kitap için imleyiniz!Tek kitap için imleyiniz!Tek kitap için imleyiniz!

Dostlarınıza Yılbaşında Kitap Armağan Edin!

Ömer F. Özen’in kitapları yılbaşına özel olarak sizler için hazırlandı,

Şiir kitabı ‘Sevgi Bitti mi?’

Türkçesi varken” görüşünün yılmaz savunucusu olarak yazı ve dizelerinde bu dil duyarlılığının yoğun izlerini görmüş olduğumuz Ömer F. Özen’in ilk dizeleri Anadolu basınında, Osmaniye / Hakikat, Eğridir Göl Sesi, Urfa / Meşale, Güneş, Bartın Memleket, Çağdaş Türk Dili vb gazete ve dergilerinde yayınlandı. Yine Anadolu basınında başlayan basın meslek yaşamı Cumhuriyet gazetesinde sürdü. Kanada’nın Montreal kentinde 1994 yılında üç dilde yayınlanan Bizim Anadolu gazetesini kuran Ömer F. Özen siyasal, toplumsal ve sanatsal yazılarıyla sürdürdüğü basın-yayın yaşamına koşut olarak 2009-2018 yılları arasında yine kendisinin kurmuş olduğu Montreal Türk Filmleri Şenliği’nin başkanlığını yürüttü. Basın ve ekinsel etkinliklerinin yanında Kanada’da değişik ortamlarda Türk toplumunun çıkarlarını savunmak için eylemlerde bulunan Ömer F. Özen, bu etkinlik ve eylemleri dolayısıyla çeşitli basın, sanatsal ve toplumsal ödüllere de layık görüldü.

Ünlü tiyatro-sinema oyuncumuz Füsun Kostak’ın görüntüleriyle katkıda bulunduğu dizelerle örülü Sevgi Bitti mi? / Aldım Başımı gidiyorum, Ömer F. Özen’in ilk betiğidir (kitabıdır).

Ürün Yayınları / Görselli, 146 sayfa

 

 

Kanada’nın İçinden misiniz?

Ömer F. Özen, Kanada’nın İçinden misiniz? adlı yapıtında Kanada’yı yurt edinmiş Türk toplumuna ilişkin Bizim Anadolu Gazetesi’nde yayınlamış olduğu seçme yazı, söyleşi ve çeşitli etkinliklerdeki konuşmalarına yer veriyor. Türk toplumunun Kanada’daki gelişiminde dönüm noktaları olduğuna inandığımız bu yazı, söyleşi ve konuşmalar toplum üzerine incelemelerde bulunacak araştırmacılara yol gösterici olacağı gibi, yeni kuşaklar da ebeveynlerinin hangi aşamalardan geçtiklerine tanık olacaklar.

Ürün Yayınları / Görselli / 200 Sayfa

 

Şimdi İstanbul’da Olmak Vardı

Bu yapıtta Ömer F. Özen’in, “Şimdi İstanbul’da Olmak Vardı” başlığıyla bir araya getirilen Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmış seçme Pazar Yazıları’nın yanı sıra yapmış olduğu haberlerden seçmelere de yer veriliyor. Yazar, bu yazılarında Kanada’nın Fransızca konuşulan Quebec ilinden Türkiye’ye pencere açarken yine çağından sorumlu bir yazın emekçisi olarak yazılarındaki şiirsel anlatımlarıyla okurla söyleşi tadında bir ilişkiye giriyor.

Kutlu Yayınevi / Görselli / 82 Sayfa

 

Üçü bir arada, gönderme ederi içinde sadece 50 $ CAD. (Böylece en az 25 $ kazancınız olacak)

Adınıza ya da dilediğiniz kişi adına imzalı… Dahası; ayraç armağanlı…

Adresinizi ya da armağan etmek istediğiniz kişinin adını ve adresini lütfen

banadolu@bizimanadolu.com adresine yazın ve 50 $’lık ödemeyi ofozen@yahoo.ca adresine e-transfer (e-interac) aracılığıyla gönderin!

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...