Press "Enter" to skip to content

Diploma konusu alevleniyor

Diploma konusu alevleniyor

Erdoğan’ın sahte olduğu savıyla kamuoyunda tartışılan üniversite diplomasına ilişkin Marmara Üniversitesi arşivine getirilen erişim yasağı kararı da adliyede yok oldu.

 

 

 

 

 

Avukatların dosya numarasıyla yaptığı araştırmada, kararın trafik cezasına ilişkin olduğu ortaya çıktı. Israr üzerine adliyeden dosyanın bulunamadığı, kayıtlarda da olmadığı yanıtı verildi.

Fotoğrafsız bitirme belgesi.
Fotoğrafsız bitirme belgesi.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sahte olduğu savıyla kamuoyunda tartışılan ve Marmara Üniversitesi’nin açıklamasıyla daha da alevlenen üniversite diplomasına ilişkin adliye ayağında da ilginç bir gelişme yaşandı. En son Marmara Üniversitesi’nin diploma arşivinin, Erdoğan’ın seçildiği Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi’nce erişime engellendiği ortaya çıkmıştı. Papakçı Avukatlık Bürosu da Avukatlık Yasası’na dayanarak söz konusu kararı incelemek için yargıya başvurdu. Ancak avukatlara “dosyanın kayıtlarda bulunamadığı” yanıtı verildi.

 

İmzasız diploma, tarih farklı.
İmzasız diploma, tarih farklı.

 

Bu yanıt üzerine 2 Haziran 2016 tarihli dilekçeyle “dosyanın akıbetinin araştırılması” talep edildi. Avukat Dr. Acun Papakçı tabloyu, “Bize verilen yanıtlar gösteriyor ki büyük bir ihtimalle bu dosya ortadan kaybedildi” sözleriyle değerlendirdi.

 

Bu kez imzalı ve de noter tasdikli...
Bu kez imzalı ve de noter tasdikli…

 

 

 

Bizim Anadolu / 11 Haziran 2016

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...