Press "Enter" to skip to content

Rüya Dalgıçları İçin Masallar

Rüya Dalgıçları İçin Masallar 1

Felsefe, reklamcılık ve halkla ilişkiler dallarında eğitim alan genç yazar Selçuk Ceylan yazarlığın çeşitli dallarında deneyim kazandıktan sonra masal yazmaya başlamış. Rüya Dalgıçları için Masallar 1 kitabı birbiriyle çok iyi geçinen ve birlikte oyun oynamayı seven iki sevimli erkek kardeşin yarı fantastik yarı gerçeksi heyecanlı maceralarını konu alıyor. Babaları evden uzakta denizaltı canlılarının araştırmasında görevli olan bu maceraperest ikili, terzi olan anneleriyle birlikte sıcak bir coğrafyada yaşıyor.

dalgiclara-masal-01Kitap iki ayrı macerayı konu alan iki farklı başlığa bölünmüş: “Ben bir bülbülüm” ve “Kar tarlası”. İlk macerada iki kafadar yakınlarındaki ormanda tavus kuşu tüyü avına çıkarken, diğerinde evlerine sığınan bir kardan adamın hayatini kurtarıyorlar. Oyunlarının ve eğlencelerinin temeline yardım etmeyi ve nezaketi oturtan bir iki kardeşin % 100 başlarından geçenleri okumak gerçekten keyif verici. Kitap yaşı küçük olan okurlar tarafından bile bir çırpıda merakla okunabilir. Ayrıca illüstrasyonlar, kitabın formatına son derece uygun.

Hem yazarın kurguladığı dünyaya sadık hem de yaratıcı ve çizerin yorumunu içinde barındıran gayet özgün ve özenli çizimler. Kitabın başındaki “Bu kitabın sahibi…” ve “Kitapla ilgili düşüncelerim…” isimli minik bölümler sahibinde okuduktan sonra kitabı kütüphanede özenle saklama hevesi uyandırıyor.

Özetle, çocuğunuzun okuduğunda pişman olmayacağı, içinde okuma zevki uyandıracak, okuması keyifli ve insanın içinde yarattığı olumlu duygularla içini ısıtan, ikincisini merak ettiren bir kitap. Keyifli okumalar!

 

Yazar: Selçuk Ceylan / Basım tarihi: Temmuz, 2014 / Yaş aralığı: 7 yaş ve üstü / Sayfa sayısı: 93 / Resimleyen: Meltem Şahin

 

 

Tüm Yazıları»

 

Duygu Özmekik / Bizim Anadolu/ Mayıs 2015

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...