Press "Enter" to skip to content

Büyükelçi Ünal’a plaket

Büyükelçi Ünal’a plaket

Kanada görevi sona eren Türkiye’nin Ottava Büyükelçisi Selçuk Ünal’a Montreal’de veda yemeği verildi.

 

 

 

 

 

 

Montreal’de etkinlik gösteren Montreal Türk Kültür Derneği ve Montreal Türk Müslümanları Vakfı’nca ayrı ayrı düzenlenen veda yemeklerinde Büyükelçi Ünal’a onur plaketleri sunuldu.

 

Mehmet Örs Büyükelçi Ünal’a onur plaketi sundu.

 

İlk veda yemeği Montreal Türk Kültür Derneği’nde düzenlendi.

Veda yemeğinde açılış konuşmasını yapan Başkan Mehmet Örs, çalışmaları ve toplumla dayanışması dolayısıyla Büyükelçi Selçuk Ünal’a teşekkürlerini sundu, Kanada’da unutulmayacağını bildirdi.

Öte yandan plaket sunum töreninde kısa bir konuşma yapan Büyükelçi Selçuk Ünal da, veda yemeği ve plaket sunumu dolayısıyla teşekkürlerini bildirirken, Türk toplumunun kendi aralarında dayanışma içinde bulunmaları ve özellikle ulusal konularda bulundukları yörelerde birleşip tepkilerini demokratik biçimde göstermelerini istedi.

Veda yemeğine Büyükelçi Selçuk Ünal, Montreal Başkonsolosu Deniz Berkan Umruk, Konsolos Harun Aslan ve temsilcilik yetkilileri; Montreal Türk Kültür Derneği çevresinin yanı sıra, Montreal Türk Kadınlar Derneği Başkanı Rabiye Şeşen, İslama Davet Vakfı Başkanı Recep Tanrıkulu, Kanada Müslümanlar Birliği Montreal Şubesi’nden Ahmet Kınalı, Kanada Ovacıklılar Kültür Derneği Başkanı İbrahim Oğuzer, Montreal Azerbaycan toplumu temsilcileri Mesud Aliyev, Rena Müslümova, Rıza Mamaghani, Yunus Camisi Diyanet Temsilcisi Din Görevlisi Adem Atalay ve Davet Camisi Din Görevlisi Enes Dedioğlu da katıldı.

Veda yemeğinden görseller için aşağıdaki görseli imleyiniz:

 

MTKD Veda yemeğinden görseller…

 

 

 

 

 

 

Montreal Türk Kültür Merkezi’nden ayrı yemek

 

Öte yandan Montreal Türk Müslümanları Vakfı da yönetimi altındaki Montreal Türk Kültür Merkezi’nde ayrı bir veda yemeği düzenledi.

 

Başkan Yılmaz Ekinci Büyükelçi Ünal’a onur plaketi sunarken.

 

Açış konuşmasını yapan Başkan Yılmaz Ekinci yaptığı konuşmada Büyükelçi Selçuk Ünal’ın çalışmalarını överken, devletle toplumu kucaklaştırdığı için toplum adına teşekkürlerini bildirdi, ardından Büyükelçi Ünal’a onur plaketini sundu.

Burada da kısa bir konuşma yapan Ünal, toplumu böyle birlik ve dayanışma içinde görmekten duyduğu mutluluğu belirtti, yemek ve sunulan plaket dolayısıyla teşekkürlerini bildirdi.

Buradaki yemeğe Büyükelçilik ve Montreal Başkonsolosluk yetkililerinin yanı sıra, Kebek Fahri Başkonsolosu G. Emin Battika, Montreal Türk Kadınlar Derneği Başkanı Rabiye Şeşen ve yine dernekten Timsal Barbaros, Turquebec Kültür ve Dostluk Derneği’nden Asuman Voland ve Denis Azar ve kabalık bir topluluk katıldı.

Her iki veda yemeğinde de Yunus Camisi Din Görevlisi Adem Atalay Kur’an’dan sureler ve sonrasında dualar okudu.

Montreal Türk Kültür Derneği’nde oturma biçimi karışık olurken, Montreal Türk Kültür Merkezi’nde Haremlik-Selamlık düzeni korundu. Buna Montreal Türk Kadınlar Derneği’nden Timsal Barbaros tepki gösterdi ve gidip Büyükelçi Ünal’ın masasında oturdu.

 

MTKM Veda yemeğinden görseller için aşağıdaki görseli imleyiniz:

 

MTKM- Veda yemeğinden görseller.

 

 

 

 

Bizim Anadolu / Montreal / 11 Aralık 2018

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...