Press "Enter" to skip to content

Beyaz Show Kara Show’a Karşı

Beyaz Show Kara Show’a Karşı

Beyazıt Öztürk olayına ikinci Şafak Sezer olayı diyebilir miyiz? Asla!! Dinden geçinen burjuvanın oyunu resmen…

 

 

 

 

Yaşananları anımsayalım;

Kanal D’de Beyazıt Öztürk‘ün canlı yayınlanan programına telefonla bağlanarak Diyarbakır’dan aradığını ve Ayşe Çelik adında bir öğretmen olduğunu belirten bir bayan: “Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar medyada çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Yazık! İnsanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın.”

Bu olay üzerine hormonlu havuz medyası ‘Ayşe öğretmeni’ PKK propagandası yapmakla suçladı. Yetmedi; Kanal D ve Beyazıt Öztürk’ü de ‘terör örgütü propagandasına müsaade etmek’le suçladı.

Şevket Çorbacıoğlu
Şevket Çorbacıoğlu

 

Ve hemen harekete geçildi:

«Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı ise kimliği tespit edilen A. Ç. hakkında ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ gerekçesiyle soruşturma başlattı.
Öyle mi!? Madem ‘Çocuklar ölmesin’ diyen öğretmene ‘terör örgütü propagandası’ soruşturması açılıyorsa, terör örgütünün başındaki bebek katiline sayın diyen R.T.Erdoğan hakkında da ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ gerekçesiyle soruşturma açılsın.»

«Bakanlıktan açıklama geldi: Beyaz Show’a bağlanan kişi öğretmen değilmiş.
Beni Öğretmen olup olmadığı hiç ilgindirmiyor. Söyledikleri ilgilendiriyor ve söylediklerini onaylıyorum. Çünkü söyledikleri asla terör örgütü propagandası değil. Eğer bayanın söyledikleri ‘Terör propogandası’ ise; terörist başına sayın demek ve terör örgütünü konvoylarla karşılatmak katbekat terör propagandası…»

«Kanal D, Beyaz Show’da yaşananlar için ‘provokasyon’ dedi: Devletin yanındayız..
Siz ey halkım; Aydın Doğan ile R.T.Erdoğan arasındaki savaşa inanmaya devam edin. Tıpkı İsrail ilişkisi..»

«Beyazit Öztürk, “Şaşkınım, benden beklenebilir mi böyle bir şey? Yıllardır duruşum belli. Lütfen beni politikaya malzeme etmeyin” dedi… Öztürk, istemeden kırdığı kişilerden özür dilediğini söyledi.

Olmadı Beyaz, kararttın dünyamızı. Sen Şafak Sezer durumuna nasıl düşürürsün kendini!? Eğer ölen çocuklara üzülmek vatan hainliği ise ben de vatan hainiyim sizin gibi vatan hainleri dedikten sonra, korkulu ve ürkek bakışlarla TV ekranına çıkman beni derinden yaralamadı, düşündürdü. Eline geçen yurtseverlik fırsatını korkudan iteledin ve korku imparatorluğun besledin. Bu fırsatı bir daha yakalsan da geçti artık..Sana ve Kanal D’ye saldırının özünde, Tolga Sayışman’ın Atatürk ile ilgili bir anı getirmesi ve Atatürk’ü dakikalarca alkışlatmandı, Öğretmen Ayşe Çelik bahane…»

«Beyaz Show’da ‘Çocuklar ölüyor’ diyen öğretmene ulaşılamıyor…
Dedim, tekrar diyorum; “Öğretmen olup olmaması önemli değil, söylediklerinin doğruluğu önemli..”»

«Sabah ‘PKK propagandası’ diye RTÜK’ü ‘Beyaz Show’ için göreve çağırdı.
Ey hormonlu havuz medyasının başaktörü; önce PKK ile gizli toplantılara izin veren piriniz padişahınızı sorgulayın siz!»

«Ve, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı Beyaz Show’un yapımcısı ile ünlü sunucu Beyazıt Öztürk ve programda konuşan Ayşe Çelik hakkında soruşturma başlattı.

Sizi Allah ıslah etsin, sabah akşam terör örgütü ile yat kal, ona kucak aç, sayın de ve bu b..u ye..Yani; Güney Doğu’da kan dursun, çocuklar ölmesin Barış gelsin mesajı verenler hakkında, terör örgütü soruşturması aç… Ne ıslahı, senin Allah belanı…

Pardon; neden HADEP suskun..Hade pe oradan, siz ikiniz de samimi değilsiniz !!!. Amacınız Başkanlık sistemiyle ütopyalarınıza ulaşmak mı? Bu halk Başkanlık sistemiyle, Otonom sistemi arasında bir fark olmadığını biliyor bilmesine de, sandığa yansıtmasını bilmiyor. Bu duyarsız solcum, aydınım, demokratım, insan ve hayvan ve de doğa severim; Uğur Mumcu ve Bülent Ecevit’i son yolculuğuna uğurlarken oluşturduğu kalabalığı sandığa taşısan, yerden kalkar iktidardan asla düşmezsin…»

 

 

evesbere@gmail.com

 

Tüm yazıları»

 

Şevket Çorbacıoğlu / Bizim Anadolu / 12 Ocak 2016

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...