Press "Enter" to skip to content

Berkin Elvan için yazılan ‘Rüya’

Berkin Elvan için yazılan ‘Rüya’

Maske müzik topluluğu Berkin Elvan için müzik yaptı.

 

 

 

Berkin Elvan için yazılan ‘Rüya’ ve bir müzik grubu: Maske

 

İSTANBUL – Maske müzik topluluğunun, Gezi Parkı direnişi sürecinde, 16 Haziran 2013 tarihinde ekmek almaya giderken polis tarafından biber gazı kapsülüyle başından vurulan ve 269 gün komada kaldıktan sonra 11 Mart 2014’te 16 kiloya düşmüş biçiminde yaşama gözlerini yuman 14 yaşındaki Berkin Elvan’a adadığı Rüya adlı parça için çekilen klipte sinema ve müzik dünyasının ünlü adları yer aldı.

Maske müzik topluluğundan Kerem Ulaş Dönmez ‘Rüya’ adlı müzik parçasının yaratılma serüvenini şöyle anlattı:

“Berkin henüz hayattaydı. Uyanacak umudu vardı içimizde. Uyandığında Berkin’e dinletmek istiyorduk. Öyle yazdık. 11 Mart günü sabaha kadar şarkıya çalıştık. Sosyal medyayla ilişkimizi kesmiştik. Sabah internete girdiğimizde Berkin’i kaybettiğimizi öğrendik. Bir şey çöktü üzerimize, vazgeçer gibiydik şarkıdan. Fakat sonra dedik ki, üzerimizdeki bu yıkılmış durumu bir an önce atmalıyız ve Berkin gibi dostlarımızın adının anılacağı güzel şeyler yapmalıyız”.

 

Maske Berkin için müzik yaptı: Rüya
Maske Berkin için müzik yaptı: Rüya

 

Söz ve müziğinin Kerem Ulaş Dönmez ve Ezgi Erdem’in yapıp seslendirdiği ‘Rüya’yı gitarıyla yine Kerem Ulaş Dönmez, piyanoyla Serkan Çeliköz, vurmalı çalgılarla Erhan Akhan, bas gitarla Eser Ünsalan, flütle Serdar Barçın yorumladı.

Klipte ise Hilmi Yarayıcı, Ahmet Mümtaz Taylan, Nejat Yavaşoğulları, Serdal Genç, Güven Erkin Erkal, Ayçin İnci, Derya Köroğlu, Elçin Özsoy, İnanç Konukçu ve Sami Elvan yer aldı.

 
 

Zehra Özen / Bizim Anadolu / Eylül-Ekim 2014

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...