Press "Enter" to skip to content

Baltacıoğlu, Carleton Üniversitesi’ne Şansölye oldu

Baltacıoğlu, Carleton Üniversitesi’ne Şansölye oldu

Carleton Üniversitesi, kamu alanı önderi ve danışmanı Yaprak Baltacıoğlu’nu kurumun 12. Şansölyesi olarak atadı.

 

 

 

 

 

 

Carleton Üniversitesi Başkanı Benoit-Antoine Bacon, “Sayın Baltacıoğlu’nun yerleşkemize dönmesi dolayısıyla çok heyecanlıyız” dedi. Başkan Bacon şöyle devam etti: “Yaprak Baltacıoğlu, seçkin ve ödüllü meslek yaşamı boyunca, yükselen genç memurlar da içinde olmak üzere birçok meslektaşına danışmanlık yapmak için zaman harcayan esnek ve amaca yönelik bir önderdir.”

Söz konusu atama, Carleton Üniversitesi’nin başarılı Kanadalıları bu önemli konuma atama geleneğini temsil ediyor.

Öte yandan Carleton Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Nik Nanos da konuyla ilgili şöyle konuştu: “Kişisel dürüstlük bu konum için büyük önem taşıyor. Şansölye, üniversite değerlerinin bir şampiyonudur; ve törenlerde olduğu gibi diğer kamusal ortamlarda da öğrencilerimize ilham kaynağı olacak ve Carleton Üniversitesi’nin övüncünü geliştirecektir.”

Carleton Üniversitesi’nin eski seçkin bir öğrencisi olan Yaprak Baltacıoğlu, Kamu Politikası ve Yönetimi Okulu’nda yüksek lisansını tamamladıktan sonra Federal düzeyde kamu hizmetinde birçok görevde bulundu. Baltacıoğlu, çeşitli birimlerde birçok önderlik görevini üstlenmenin yanı sıra dört başbakana da danışmanlık hizmeti verdi.

 

Yaprak Baltacıoğlu

 

Yaprak Baltacıoğlu ise şöyle konuştu: “Carleton Üniversitesi Kamu Siyaseti ve Yönetimi Fakültesi’nde öğrenim gördüm. Dolayısıyla, kamu hizmetine başladığımda hemen her şeyi öğrenip yerine getirme olanağını buldum. İlk aylığımı aldığımda, bu kadar eğlendiğim için bana para ödediklerine inanamadım. İşimi ilk günden sevmiştim.”

Baltacıoğlu, Kamu Politikası Forumu tarafından onurlandırılırken, iki kez de Eylemci Kadınlar Ağı tarafından Kanada’nın En İyi 100 Güçlü ve etkili Kadınından biri olarak kabul edildi. Yaprak Baltacıoğlu, Kraliçe Elizabeth II Diamond ve Jubilee madalyaları da içinde olmak üzere kamu alanında gerçekleştirdiği önemli katkıları dolayısıyla birçok onursal ödül aldı; ayrıca Konfederasyonu’nun 125. Yıldönümünde Kanada Madalyasıyla onurlandırıldı.

 

 

 

 

Başbakan Justin Trudeau, Baltacıoğlu’nun başarılarını şu biçimde özetledi: “Yaprak Baltacıoğlu, Kanada’nın en seçkin ve en saygın memurlarından biri özelliğini taşıyor.”

Yaprak Baltacıoğlu, 2019 ilkbaharındaki bitirme döneminde gerçekleştirilecek resmi bir törenle görevine başlayacak.

 

 

Bizim Anadolu / 10 Aralık 2018

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...