Press "Enter" to skip to content

ATAA’dan Yılmaz Polat Söyleşisi

Türk Amerikan Dernekleri Meclisi (ATAA) deneyimli gazeteci Yılmaz Polat’ı konuk ediyor.

24 Ekim 2021, Pazar günü saat 13.30’da ABD Vaşington’daki ATAA Türk Evi’nde gerçekleştirilecek olan imza günü ve söyleşide, gazeteci Yılmaz Polat’ın kitapları tanıtılacak.

Son gelişen Türkiye, ABD ve dünya gündeminin de yer alacağı söyleşiye katılabilmek için events@ataa.org adresinden kayıt yapılması gerekiyor.

Deneyimli Gazeteci Yılmaz Polat

Yılmaz Polat Kimdir?

Yılmaz Polat, 1970 yılında TRT’de muhabirliğe başladı. 10 yıl süreyle dış siyaset ve Kıbrıs konusunda haber ve izlencelere imza atan Polat, 1980 yılında ABD’ye gitti ve Vaşington’da en uzun süre görev yapan Türk gazetecisi oldu. TRT, Anadolu Ajansı, Tercüman, Cumhuriyet, Yurt ve ABC gazetelerinin yanı sıra, CTV, BRT, TV8 ile Tele-1 televizyonlarının yurtdışı temsilciliğini yapan Yılmaz Polat, Kıbrıs Barış Harekâtı’nı “Kıbrıs’ın Sesi-Gazi Radyo”da savaş muhabiri olarak izledi. 1978 yılında TRT’de çalışırken Ankara’da Mısır Büyükelçiliği’ni basan Filistinli gerillalarla konuşup isteklerini yayınladı. Gazeteciler Cemiyeti’nce üç kez “Yılın Gazetecisi” seçilen Polat, sürekli Basın Kartı sahibidir. Polat’ın kitapları dünyanın en saygın kitaplıklarından olan ABD Kongre Kitaplığı’nda yer aldı.

Yılmaz Polat’ın kitapları:

Amerikan Gizli Belgelerinde Türkiye’de İslamcı Akımlar, Ateş Altında Kıbrıs, Washington Entrikaları, Washington-Ankara Hattı, Amerikan Şahinleri Amerikan Kargaları, Alo Washington, Washington’da Akrobasi, Barış İçin Oradaydılar, CIA’nın Muteber Adamı, CIA Pençesinde Açılım, ABD’nin Özel Din Görevlisi, Lobiler ve Ajanlar, ABD Onaylı Yerli ve Milli Hükümet, Kırmızı Oda, TÜRKEN-USA.

Bizim Anadolu / 17 Ekim 2021

Şu haber ve yazılarla da ilgilenebilirsiniz:

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...