Press "Enter" to skip to content

AKP’ye oy verenlere

AKP’ye oy verenlere…

İstanbul’da perakende seçiminin siyaset bilimindeki yeri var mıdır?!

 

 

 

 

 

 

AKP’ye oy verenlere…

Bir adet AKP ve MHP YSK temsilcilerinin servis ettiği bilgiye göre; İstanbul seçiminde yenilen, İstanbul seçimini yenilemeye karar vermiş. Ben bu yaşıma geldim, ilk kez “Yavuz hırsız ev sahibini bastırdı” atasözün gerçekleştiğine tanık oldum…

Önce şunu sorayım: İstanbul’da neden bu kadar ısrarlısın? Neyin saklı, neyin gömülü? Bunları mı kurtarmaya çalışıyorsun!?

Seçimi yenilenmenin formatına bakar mısınız?:

1- Şaibeli denen Büyükçekmece ve Maltepe’de seçim yok…

2- Sadece İstanbul Büyükşehir seçimi yapılacak.

3- Dahası, sadece başkan seçilecek, belediye meclis üyeleri değil…

4- Trajikomik ötesi, mizahçılara Nobel aldıracak bir gerekçe… Sandık görevlisinin kamu görevlisi olmadığını anlıyorsunuz ve bu kişi zarfın içindeki 4 pusuladan sadece, bir pusulada İmamoğlu lehine hile yapıyor. İnan, başkan seçimini iptal eden bu gerekçe hem mizah, hem de üstün teknoloji dalında Nobel alır…

Bu nasıl bir mantık?

Düz mantık bile değil, resmen dümdüz mantık.

Bu nasıl Bir siyasi-ideolojik duruş?

Bu siyasi duruşu; siyaset biliminin neresine konuşlandırabilirsiniz?

Neymiş efendim, bazı sandıklara kamu görevlileri atanmamış! İnsansızlık ve de insafsızlık… Bu kararı alan sizler değil misiniz? Bu yanlışlık şimdi mi aklınıza geldi? Seçimi kazansaydınız bunları gündeme getirir miydiniz!?

İnsanın aklı almıyor; YSK’de 7’ye 4 çoğunlukla karar alıyorsunuz. Tamam olabilir, itirazım yok. Aklın almadığı şu; 7 kişi AKP ve MHP’den oluşuyor, 4’ü belli ki alınacak seçim yenileme gerekçesine itiraz ediyor ve bir şekilde yedekteki 4 kişi ile, 7-4 seçimi yenileme kararı alınıyor…

Bu ülkemin değil salt, evrenin tüm değerlerini hiçe sayan akla ziyan bir karar. Bunu benim diyen insan nasıl yapar!!. Bırakın toplum içine çıkmayı, diplomatik protokollarda nasıl boy göstereceksiniz!? Nasıl bir ideolojik duruş sergileyeceksiniz!?

Faşizmin, Nasyonal Sosyalizmin, Komünizmin, Sosyalizmin, Sosyal Demokratlığın, Liberalizmin, Kapitalizmin, Totalizmin, Monarşizmin… Tüm bu ideolojilerinin kendine özgü bir siyasal asaleti var. Bu asaletsiz siyasi duruşu ideoloji dilinde tanımlamak olası mı? Siyaset biliminin laboratuvarları sizin bu ideolojinizi tahlil edebilir mi?..

Seçimlerde hata üstüne hata yapan YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye seçiminden ne istiyorsun? Doğru; rant!..

Bu yanlışınız, 20. yüzyılın tüm ideolojilerine isyan ettirecek aykırı bir siyasi duruş… 7 Temmuz seçimiyle İstanbul’u halledip, sıra Ankara’ya mı gelecek? 21. yüzyıl, faşizm ötesi ideoloji mi getiriyoruz! Olmadı; İstanbul seçimini yenileyecek olan karar tarihi; “6 Mayıs 2019″u bayram ilan et bari!..

Gün gibi ortada; seçimi yine kaybedeceksin. Yine bir planın olacak, yine yine derken; sana çok üzüleceğim, çünkü, Türkiye değil sen kötüye gideceksin. İstanbul’u bir şekilde geri alacaksın, ama sonsuza dek kaybedeceksin!!.

Var mı dünya ülkelerinde, ideolojilerinde böylesi perakende seçim; İstanbul İlçeleri ve Büyükşehir Belediye Meclis üye seçimi yok, sadece İBB Başkan seçimi var…

Dünya bize yıllarca gülecek… Özellikle seni görür görmez içsel patlamalı kahkahalar atacaklar…

Ne kadar acınası büyük hata ve yanlış yaptığınızı ve yalnız kalacağınızı, sizinle yürüyen HaberTürk yazarı Nihal Bengisu Karaca haykırıyor yüzünüze: “Seçimleri Cumhur İttifakı iptal ettirdi… Dolayısıyla Cumhur İttifakı üyeleri ‘Kararı YSK verdi, saygı duyun’ diyecekler ama, bunu derken talep ettikleri saygıyı görecekler mi, ben o kadar emin değilim… Yasal olabilir peki ya meşru mu?..”

İnsanda ar olur, ahlak olur… Yok, yok, yok kere yok… Sizin, bu zavallılığınızla, dünyayı ülkemle alay ettirmeye ne hakkınız var!

 

 

evesbere@mynet.com

 

Tüm Yazıları»

 

 

Şevket Çorbacıoğlu / Bizim Anadolu / 08 Mayıs 2019

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...