AnaSayfa/Accueil/Home » Tüm Haberler » AKP ve İdeolojisinin Terbiyecisi

AKP ve İdeolojisinin Terbiyecisi

AKP ve İdeolojisinin Terbiyecisi

AKP ve İdeolojisinin Terbiyecisi Ahmet Hakan

AKP ve İdeolojisinin Terbiyecisi Ahmet Hakan Coşkun ve Elif Çakır ve de Fuat Avni.

 

 

 

 

Ahmet Hakan Coşkun bazen yazdıkları kafa karıştırmıyor değil. Kafanızda soru işaretleri yanında, olmadık şeyler söyletiyor insana. Ben de söylemeye karar verdim; ‘ne dersiniz’ diye:

Öyle demokrat ve insan hakları savunucusu değil, gerçekten dinden geçinenlerin terbiyecisi. Onların uç noktalarda durarak halkın tepkisine neden hatalarına öfkeli, insansızlıklarına, insafsızlıklarına değil.

İşte, AKP bunu anlamakta güçlü çekince Ahmet Hakan’ın üzerine gidiyor, tartaklıyor, tehdit ediyor… Bizler de bu nedenle A. Hakan duruşunu demokrasi ve insan haklarıyla örtüştürüyoruz. Durum bu…

İşte size 3 örnek:

1- Ahmet Hakan Coşkun; ‘Konya’daki milli maçta saygı duruşunda ‘Ya Allah bismillah Allahu ekber’ sloganları atıldı. Sessiz kalınsaydı çok daha münasip olurdu ama ben bu sloganın atılmasında dehşetengiz bir art niyet görmedim.’

Ankara katliamında kaybettiğimiz 102 canımıza saygı duymayanlara adeta eşlik ediyor A. H. Coşkun.

2- ‘İlkokullara ikinci sınıftan itibaren seçmeli Fransızca dersi getirildi’ dense, ‘Ay ne güzel… Çok şeker çok’ diyecek olanların… ‘İlkokullara ikinci sınıftan itibaren seçmeli Arapça dersi getirildi’ denildiğinde, ‘Eyvah! Başımıza taş yağacak taş’ demelerini…

– Fazlasıyla Arap düşmanı… -Fazlasıyla mankurtça… -Fazlasıyla riyakâr… -Fazlasıyla çifte standartçı… -Fazlasıyla Batıcı… -Fazlasıyla ayıp… Buluyorum.

Vallahi ben deni fazlasıyla AKP’li buluyorum. Neden mi; irticayı ilkokul sıralarına indiren bu duruşu onayladığın için.

3- ‘Kabataş Yalanı’nın yayılmasını sağlayan röportajı yapan Star gazetesi yazarı Elif Çakır’a ‘Bunları bu kadın mı anlattı?’ diye sorduğunu, Çakır’ın da ‘Konuşacak hali yoktu. Ne anlatabilirdi ki? Ama ne demek istediğini ben anladım’ yanıtını verdiğini iddia edilmişti.

Bu iddianın ortaya atılması üzerine Hürriyet yazarı Ahmet Hakan sert bir yazı kaleme alarak ‘Meğer fanteziler Elif Çakır’ınmış’ demişti.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ı telefonla arayan Çakır şunları söylüyor: ‘Hepsini olayın kahramanı olan Z. D. anlattı. Ben tek bir kelime bile eklemedim. Söylediklerine inandım. Beni ikna etti. Gazetede editöre ‘O anlatmadı, ben hissettiklerimi yazdım’ gibi bir şey söylemedim’ dedi.

Çakır’ın açıklamalarını Hürriyet’teki köşesine taşıyan Ahmet Hakan da şunları söylüyor: ‘Taraf gazetesinde çıkan yazıdan sonra Elif Çakır’la ilgili hüküm cümlesi kurmuştum. ‘Meğer fanteziler Elif Çakır’ınmış’ demiştim. Beyanı esas alıyor ve yazdığım bu hüküm cümlesinden dolayı Elif Çakır’dan özür diliyorum. Yakında Elif Çakır’la kapsamlı bir söyleşi yapacağım. Peşinde koşacağım soru şu olacak: ‘Kabataş yalanını kim uydurdu?’ Bekleyiniz… Hele şu seçim tantanası bir bitsin.’

Neden seçimler sonrasını bekliyorsun. Madem AKP ve İdeolojisinin karşısındasın, seçim öncesi açıklasana Kabataş yalanının arkasındakileri…

Ve Fuat Avni:

Geçenlerde, ‘1 Kasım seçimlerinde insanların aklına gelmeyecek bir hile yapacak AKP…’ dedi, fakat o, aklımızı durduracak hileleri hâlâ açıklamadı.

Dikkat edin, söyledikleri hemen-hemen bilinen şeyler. Kafan(m)ızdan geçenleri söylemesine karşın, mal bulmuş Magribi gibi söylediklerinin üzerine atlıyoruz. Çünkü, cesaret edip söyleyemediklerimizi dillendirdiği için, söylediklerini ilginç ve gizemlilik mertebesine çıkarıyor ve gerçek gündemlerden kendimizi uzaklaştırıyoruz. Belli ki saptırma..

Şimdi de; benim geçenlerde ‘Karanlığın efendisi seçim anında neler yapabilir?’ başlıklı yazımda söylediklerimle örtüşen şeyleri sıralanış.

Bunlar halkın bildiği şeyler. Açıklasana, insan aklına gelmeyen hileleri? Hedef mi saptırıyorsun?

Bu nedenle, Fuat Avni’nin bilinen klasik AKP seçim duruşunu, siz yine dikkate alın ve o bağlamdaki önlemlerinizi ötelemeyin. Ama, bunun bir saptırma oluğunu da unutmayın ve Fuat Avni’nin olası insan aklına gelmeyen AKP hilesi konusunda çok dikkatli ve çok yoğun seçim sandıkları etrafında bulunun…

Fuat Avni kim? Her şeyi bilen Ahmet Hakan Coşkun bu gizemli gizemsizi nasıl bilemez?!

Gerçekten Ahmet Hakan sen, AKP ve İdeolojisinini terbiyecisi misin? Fuat Avni kim?

 

sevket-che@hotmail.com.tr

 

Tüm yazıları»

 

 

 

Şevket Çorbacıoğlu / Bizim Anadolu / 30 Ekim 2015

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share