Press "Enter" to skip to content

Abdülhamit’in torunundan İnönü’ye iftira

Abdülhamit’in torunu Osmanoğlu’ndan İnönü’ye iftira

2. Abdülhamit’in torunu Nilhan Osmanoğlu, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün ülkeye dönmek isteyen Osmanlı hanedanı üyelerine “Bunun bir bedeli var” diyerek mücevherlerini aldığını ileri sürdü.

 

 

 

 

 

II. Abdülhamit’in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever’den İnönü’ye çirkin iftira.

 

Osmanlı padişahlarından 2. Abdülhamit’in torunu Nilhan Osmanoğlu, Türkiye’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün ülkeye dönmek isteyen Osmanlı hanedanı üyelerine “Bunun bir bedeli var” diyerek mücevherlerini aldığını ileri sürdü.

 

Nilhan Osmanoğlu II. Abdülhamit’in kendi döneminde yasaklamış olduğu mehter takımı eşliğinde Yıldız Parkı’ndaki Çadır Köşkü’nde nişan yapmıştı.

 

İstanbul’da doğan 32 yaşındaki 2. Abdülhamit’in torunu Nilhan Osmanoğlu, katıldığı bir konferansta Fransa’da yaşayan Abdülhamit’in ailesiyle eski Cumhurbaşkanı İsmet İnönü arasında geçtiğini savladığı bir görüşmeyi anlattı.

 

Nilhan Osmanoğlu daha önce açık gezerken sonradan tesettüre girdi.

 

Osmanoğlu, İnönü’nün Türkiye’ye dönmek isteyen Osmanlı hanedanı üyelerine “Bunun bir bedeli var” dediğini ve ellerindeki mücevherleri aldığı savını öne sürdü.

 

Nilhan Osmanoğlu internet üzerinden dedelerinin taklit giysi ve eşyalarını pazarlıyor.

 

İnönü’nün Paris’te görüştüğü Abdülhamit’in eşinin mücevherlerini alıp Türkiye’ye döndüğünü ileri süren Osmanoğlu, daha sonra gazetelerde mücevherlerin İnönü’nün eşinin üzerinde görüldüğünü söyledi.

 

Nilhan Osmanoğlu’nun söz konusu konuşması altta:

 
 

 

Savlarına ilişkin herhangi bir belge sunmayan Osmanoğlu, söz konusu görüşmenin bir mektupta geçtiğini belirtti.

 

İnönü Vakfı bildiri yayınladı.

 

 

İnönü’nün torunundan ‘Hadi canım sen de’

 

Nilhan Osmanoğlu’nun sözlerine toplumsal paylaşım ortamlarından tepki yağdı. İsmet İnönü’nün torunu Hayri İnönü, “Rahmetli Demirel’in bir lafı vardı, ‘İftiranın yakışanından korkacaksın’ diye. Büyükbabam İsmet İnönü de sinirlendiği zaman, ‘Hadi canım sen de’ derdi” görüşünü paşyaştı.

 

Gazeteci İsmail Saymaz iftiraya ateş püskürdü.

 

Gazeteci İsmail Saymaz ve tarihçi Sinan Meydan’ın da savcıları göreve çağırdığı skandal için Saymaz şunları söyledi: “Cumhuriyetin kurucularına hırsız deniyor ve iftira atılıyor. Siz hangi güne ‘cumhuriyet’ savcısısınız?”

 

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu iftiraya karşı bir mektup okudu:

 
 

Türk milleti buna inanmaz, çabanız nafiledir’

 

Öte yandan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İsmet İnönü hakkında skandal ifadeler kullanan ve bunun için bir mektubu dayanak gösteren Nilhan Osmanoğlu’na yanıt verdi. Kayışoğlu toplumsal paylaşım ortamlarından, “Nilhan hanımefendinin İsmet İnönü ile ilgili açıkladığı mektupları yalanlayan mektuplar çıktı. Buyrun gerçeğin ve entrikanın hası burda..” diyerek söz konusu mektubu okudu.

 

 

 

 

İsmet İnönü’nün yaverinin mektubunu aktaran Kayışoğlu şunları söyledi: “Şadiye Sultan’ın yardımcısının yavere aşık olduğu ve İstanbul’a götürmesini istediği, yaverin bunu kabul etmeyince karşılıksız aşkını tehdit ettiğini öğreniyoruz. Yaverin mektubunda şöyle deniliyor: ‘Hanımefendi sizi zevcem olarak almadığım için müteessir olduğunuzu, paşamıza iftira edeceğinizi, sultanının broşunu aldığını söyleyeceğinizi yazıyorsunuz. Biliniz ki aziz Türk milleti değil malı mülkü, bütün varlığını ve canını savaş meydanlarında ortaya koyarak bu cennet vatanı dünyalara değişmeyen İsmet Paşamız ile ilgili böyle iftiralara inanmayacaklardır. Çabanız nafiledir.

 

 

 

Bizim Anadolu / 07 Şubat 2019

 

Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...

Be First to Comment

    Leave a Reply