Press "Enter" to skip to content

10. Kanada Türk Gençlik Kurultayı Montreal’de

10. Kanada Türk Gençlik Kurultayı Montreal’de

Kanada Türk Konseyi’nce her yıl Kanada’nın değişik kentlerinde düzenlenen Kanada Türk Gençlik Kurultayı bu yıl Montreal’de gerçekleştiriliyor.

 

 

 

 

 

 

12-14 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Kanada Türk Gençlik Kurultayı’nda siyasal, toplumsal, önderlik, insan hakları gibi konu başlıkları altında değişik işliklerle gençler uzmanları dinleyecek, ayrıca kendileri söz alıp sunumlarda bulunacaklar.

Kanada’da gençler bir araya gelecek.

 

12 Ocak, Cuma akşamı 475 Avenue du Président-Kennedy , Montréal, QC H3A 1J7 adresindeki Delta Hotel’de başlayacak olan 10. Kanada Türk Gençlik Kurultayı, 14 Ocak, Pazar günü sona erecek.

 

 

Kaya Boztepe Konuşması

 

Kanada Türk Gençlik Kurultayı çerçevesinde düzenlenecek başka bir etkinlik de, halka açık olan Kaya Boztepe Konuşması olacak.

Planet Green NY kuruluşu Genel Yöneticiliğinin yanı sıra TED İstanbul Vakfı temsilcisi, College Prep ve Amerika Atatürk Derneği yönetim kurulu üyesi olan Kaya Boztepe, ‘Günümüzde Atatürkçülüğün Önemi’ konulu bir konuşma yapacak.

20.00 – 21.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan konuşma İngilizce olarak sunulacak.

Konuşmanın yer alacağı oda: OPUS 1

 

 

Kaya Boztepe

Kaya Boztepe Kimdir?

 

22 Ağustos 1964’de Chicago, İllinois’te doğmuş olan Kaya Boztepe, ailesinin Türkiye’ye kesin dönüş yapması dolayısıyla orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji ve English High School’da tamamladı. Yüksek öğrenim için yeniden ABD’ye dönen Boztepe, CUNY Queens College ve Baruch College’de İktisat ve İşletme okudu.

Planet Green NY kuruluşunun Genel Yöneticisi olan Kaya Boztepe, aynı zamanda TED İstanbul Vakfı temsilcisi, College Prep ve Amerika Atatürk Derneği yönetim kurulu üyeliğini sürdürüyor.

Aralarında bir çok Fortune 500 şirketlerinin de bulunduğu iş dünyasında üst düzey yöneticilik yapan Boztepe, başta Wal-Mart zinciri olmak üzere organik, dönüşümlü ürün, arıtma ve doğal enerji tasarılarını başlattı. Dünyanın bir çok yerinde gerek bu konularda, gerek yöneticilik, iş yönetimi, iletişim, insan kaynakları ve kişisel gelişim konularında eğitim ve işlikleraçan Kaya Boztepe, Amerika Atatürk Derneği adına da dünyanın bir çok ülkesinde işlikler açtı. Burs olanakları, okul ve meslek seçimi, Kongre, Senato ve Beyaz Saray’da stajyerlik ve kulis etkinlikleri konularında da gençlere yol gösteren Boztepe, Türk Amerikan Gençlik Derneği kurucusu ve ilk Başkanıdır.

İlk Türk Günü Yürüyüşleri, toplum örgütlenmesi, Kongre, Senato ve Beyaz Saray ile ikili ilişkiler başta olmak üzere, Türkiye’yi ilgilendiren hemen her konuda etkin olarak çalışmalar yapan Boztepe, uzun yıllar Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Kongre Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği, 2 dönem üst üste Genel Başkanlık görevinde de bulundu; halen Türk Amerikan Dayanışma ve Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 

 

 

Bizim Anadolu / 09 Ocak 2018

 

Paylaşın, dostlarınızın da haberi olsun…

 

 

 

    Share with your friends / Partagez avec vos amiEs / Dostlarınızla paylaşın...